مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0

هاب سوئیچ

جستجو پیشرفته
با مقالۀ هاب سوئیچ با یکی از تجهیزات اکتیو شبکه که پلی میان هاب و سوئیچ شبکه است آشنا خواهید. در ادامه تفاوت‌های این سه دستگاه لیست شده و از محصولات موجود نمونه‌هایی معرفی می‌شوند. با ما همراه باشید.

هاب چیست؟

هاب  امکان اتصال چندین رایانه به شبکه‌ای واحد می‌دهدکه برای اتصال بخش هایی از شبکه LAN استفاده می‌شود. در واقع هاب به عنوان نقطۀ اتصال مشترک برای رایانه‌هایِ موجود در شبکه کار می‌کند. البته به این دلیل که امکان تشخیص هر دستگاه از طریق اتصالش به پورت وجود ندارد انتقال داده با سرعت کم‌تری پیش می‌رود.

سوئیچ چیست؟

سوئیچ شبکه نه تنها رایانه‌ها بلکه دستگاه‌های مختلفی را در شبکه کامپیوتری به هم متصل می‌کند. و این کار را از طریق ذخیره آدرس‌ مک هر دستگاه در جدول آدرس انجام می‌دهد. همچنین دستگاه‌ها بدون محدودیت زمانی می‌توانند به طور همزمان داده جابه‌جا کنند.

تفاوت‌های کلیدی

. هاب امکان اتصال چندین رایانه شخصی را به یک شبکه می‌دهد، در حالی که سوئیچ دستگاه های مختلف را در یک شبکه کامپیوتری به هم متصل می‌کند. . هاب روی لایه فیزیکی کار می کند، در حالی که سوئیچ روی لایه پیوند داده عمل می کند. . هاب یک دستگاه پسیو است در حالی که سوئیچ یک دستگاه اکتیو است. . هاب از مدارهای سیگنال الکتریکی استفاده می کند در حالی که سوئیچ از فریم و بسته استفاده می‌کند.

port switching hub:

[caption id="attachment_21280" align="aligncenter" width="696"]port switching hub port switching hub[/caption] عبارت port-switching hub نوع خاصی از هاب است که بسته ها را بر اساس آدرس بسته به پورت مناسب ارسال می کند. هاب معمولی عملکرد بسیار ساده‌ای داشته و همۀ بسته‌ها را به همۀ پورت‌ها دوباره ارسال می‌کند. از آنجا که port switching hub هر بسته را فقط به پورت مورد نیاز ارسال می‌کند، عملکرد بسیار بهتری را ارائه می‌دهد. در واقع  آدرس MAC کامپیوتر را می‌خواند و بسته داده را با استفاده از پورت مناسب به دستگاه مقصد می فرستد و به عنوان پل (بریج) عمل می‌کند. با تکامل فناوری بریج هنگام ورود بستۀ ورودی به یک پورت ابتدا بررسی می‌شود که آیا مقصد موردنظر است یا خیر تا اینکه به پورت مناسب برسد. بنابراین می‌توان گفت که این دستگاه  دارای چندین پورت برای چندین شبکۀ محلی است. سوئیچ 8 پورت تی پی لینک گیگابیتی مدل TL-SG1008D  و سوئیچ 5 پورت تی پی لینک گیگابیتی مدل TL-SG1005D از نوع دکستاپ هستند که به ترتیب با 8 و 5 پورت RJ45 گیگابایت اتوماتیک ارسال داده‌ها را بین دستگاه‌های مختلف ممکن می‌کنند. [caption id="attachment_21281" align="aligncenter" width="696"]تی پی لینک گیگابیتی مدل TL-SG1008D و مدل TL-SG1005D تی پی لینک گیگابیتی مدل TL-SG1008D و مدل TL-SG1005D[/caption]

جمع‌بندی

در این مقاله با هاب سوئیچ به‌عنوان پلی ارتباطی میان و وسیلۀ کاربردی برای انتقال داده میان چندین دستگاه آشنا شدید. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز