مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0

روتر دی لینک

expert
گفتگو با تیم فروش
استعلام قیمت کالا برای پروژه ها و کارفرمایان
جستجو پیشرفته

معرفی روتر دی لینک ( D-Link )

امروزه، حتی تصور زندگی بدون اینترنت برای بسیاری از افراد غیر ممکن است و برند‌های بسیاری در تولید و عرضه تجهیزات شبکه فعالیت می‌کنند که از جمله مهمترین آن‌ برند‌ها می‌توان به برند معروف دی لینک اشاره کرد. روتر دی لینک در کنار دیگر تجهیزات بسیار معروف این برند همچون مودم‌های بسیار پرکاربرد دی لینک، قرار گرفته است و امروزه درصد بسیاری از شبکه‌ها، از این روتر‌های پرقدرت شبکه استفاده می‌کنند.

انواع روتر دی لینک

انواع روتر دی لینک در دو نوع کابلی و وایرلس تولید و عرضه شده‌اند و هر کدام از آن‌ها را می‌توان با توجه به تجهیزات و قطعاتی که در هر شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند، تهیه کرد.

روتر دی لینک ، در مدل‌های مختلف و با ویژگی‌های منحصر به فردی تولید و عرضه می‌شود به طوری که با استفاده از سایت رسمی برند دی لینک، می‌توان به بررسی انواع مختلف آن پرداخت.

لازم به ذکر است که این روتر‌ها در سایت دی لینک، بر اساس اندازه شبکه، تکنولوژی وایرلس مورد نظر، سرعت وایرلس، نوع آنتن به صورت درونی و بیرونی، دسته‌بندی شده‌اند و هر کدام از آن‌‌ها را می‌توان متناسب با شرایط شبکه، تهیه کرد. برخی از روتر‌های دی لینک، برای شبکه‌های کوچک و به صورت پرتابل طوری طراحی شده‌اند که قابلیت پشتیبانی از سیم‌کارت را نیز دارند و با استفاده از آن‌ها، کامپیوتر‌ها و گوشی‌های هوشمند می‌توانند به شبکه‌ی پرسرعت 4G، ارتباط برقرار کنند.

همچنین انواع جدیدتر این دستگاه وجود دارند که می‌توانند، با سرعت‌های بسیار بالایی به فعالیت بپردازند به طوری که مدل‌هایی از آن‌ها وجود دارند که قابلیت پشتیبانی از دو باند را در فرکانس‌های 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز، دارا می‌باشند.

وجود دو باند در انواع جدید همانند مدل AC1900، باعث می‌شود که سرعت و کارایی نهایی شبکه تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. انواع جدید روتر دی لینک می‌توانند تا سرعت 1300 مگابیت در ثانیه در فرکانش 5 گیگاهرتز و 600 مگابیت در ثانیه را در فرکانس 2.4 گیگاهرتز منتقل کنند و بدین وسیله، کاربران زیادی را به اینترنت و شبکه‌ای بسیار پر سرعت متصل کنند.

مشاهده بیشتر