درخواست پیش فاکتور
0

برق مخابراتی

آشنایی بیشتر با تجهیزات برق مخابراتی

در این مقاله به بررسی تجهیزات برق مخابراتی خواهیم پرداخت، ابتدا اطلاعات مختصری از تجهیزات برق مخابراتی در اختیار شما همراهان عزیز قرار می دهیم، لازم است که بدانید مخابرات یکی از زیر شاخه های برق محسوب می شود و مخابرات نیز خود شامل چندین زیر مجموعه و شاخه های مختلفی از دروس و فنون مخابراتی است، وظیفه برق انتقال امواج از طریق کابل ها و سیم ها به منظور دریافت و ارسال سیگنال هاست، وظیفه مخابرات هم مشابه برق بوده و سبب شکل گیری ارتباط به صورت یکسان و در لحظه بین افراد خواهد شد.

 اما به وجود آمدن این ارتباطات نیازمند یکسری تجهیزات و وسایل است که به معنای دقیق تر آن را تجهیزات برق مخابراتی می نامند.

هدف استفاده از تجهیزات برق مخابراتی چیست؟

باید گفت که هدف اصلی شبکه مخابرات بر مبنای ۴ روش قرار گرفته است و این ۴ روش که نیازمند تجهیزات برق مخابراتی هستند در این قسمت ارائه می گردد

۱. دریافت اطلاعات

۲. قرار گرفتن در یک قسمت میانی، برای انجام گرفتن یکسری امورات لازم بر روی اطلاعات دریافتی

۳. ارسال اطلاعات

۴. تلاش بیشتر برای وسعت بخشیدن و بهبود روند کاری

انواع تجهیزات برق مخابراتی

۱. انواع مختلف کابل

۲. قیچی ها

۳. فرم

۴. ترمینال های کروز

۵. پست

۶. عدسی ها

۷. انواع سیم ها

۸. کانکتور

۹. قلاب

۱۰. ماژول ها

شرح مختصری از کانکتور مخابراتی

کانکتور مخابراتی عبارت است از یک سری قطعات کوچک اما کاربردی که وظیفه این قطعات اتصال تجهیزات برق مخابراتی با یکدیگر است. این قطعات به ۲ دسته نر و ماده تقسیم می شوند و در روند کاری کانکتور های نر در قسمت بالای کانکتور های ماده قرار داده می شود. برخی از نمونه های کانکتور عبارتند از

۱. کانکتور هایی تحت عنوان SMA

۲. کانکتور هایی تحت عنوان BNC

۳. کانکتور هایی تحت عنوان PL 258

۴. کانکتور هایی تحت عنوان PL 259

۵. کانکتور هایی تحت عنوان  N TYPE

ترمینال کروز چیست و چه وظایفی دارد؟

یکی دیگر از تجهیزات برق مخابراتی ترمینال های کروز می باشند، که این ترمینال ها وظیفه دریافت اطلاعات و سپس ارسال از طریق خطوط مخابراتی را بر عهده دارند، این ترمینال ها دارای ۱۰ قسمت مجزا هستند که به ترتیب شماره گذاری شده و هریک از این قسمت ها محل اتصال یک سیم زوج می باشد.

رنگ ترمینال کروز عموما سفید بوده و در شبکه های مخابراتی بیشتر از ترمینال های دیگر مانند ترمینال پیچی که جزء ترمینال های قدیمی محسوب می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز