درخواست پیش فاکتور
0

متعلقات فیبرنوری

جستجو پیشرفته
فست کانکتور فیبر نوری FC/APC
barghchi

فست کانکتور فیبر نوری FC/APC

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
فست کانکتور فیبر نوری SC/APC
barghchi

فست کانکتور فیبر نوری SC/APC

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
فست کانکتور فیبر نوری SC/UPC
barghchi

فست کانکتور فیبر نوری SC/UPC

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

متعلقات فیبرنوری

  • اسپلیتر فیبرنوری
  • مبدل های فیبرنوری (کانورتور فیبرنوری)
  • کریمپ حرارتی
  • کاست فیبرنوری

در شبکه‌های فیبرنوری، تجهیزات و قطعات بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به طوری که معمولا همگی آن‌ها در شبکه‌های فیبرنوری مشاهده می‌شوند. علاوه بر این متعلقات فیبرنوری ، بسیار از دستگاه‌ها و ابزار‌ها هستند که با این‌ که تحت عنوان متعلقات فیبرنوری قرار می‌گیرند، اما حضور آن‌ها بسیار حائز اهمیت است و بدون وجود آن‌ها، عملکرد بسیاری از شبکه‌های فیبرنوری، مختل خواهد شد. در ادامه تلاش می‌شود به بررسی چندی از مهمترین متعلقات فیبرنوری پرداخته شود و راه‌های انتخاب هرکدام از آن‌ها بر اساس نیاز شبکه، بیان شود.

اسپلیتر فیبرنوری

فرض کنید در کارخانه بسیار بزرگ و مدرن مشغول به کار هستند به طوری که بسیاری از تجهیزات فیبر نوری و قطعات آن با تکنولوژی فیبرنوری کار می‌کنند و هرکدام از آن‌ها نیازمند اتصال فیبرنوری مجزایی هستند. از طرف دیگر، شرکت اینترنت طرف قرارداد، اینترنت و اطلاعات را، با توسط کابل فیبر نوری بسیار قوی به این کارخانه انتقال داده است. کاملا واضح است که باید این کابل‌ فیبرنوری ورودی را به n کابل فیبرنوری تبدیل کرد تا تمام تجهیزات فیبرنوری مورد استفاده در شبکه، بتوانند از تکنولوژی فیبرنوری استفاده کنند.

به طور معمول و متداول، بسیاری از اسپلیتر‌های فیبرنوری، یک کابل فیبر را دریافت و آن‌ را به تعداد بیشتری از کابل‌های فیبرنوری تبدیل می‌کنند و از آن جمله می‌توان به اسپلیتر فیبرنوری 1*2، 4*1، 8*1، 16*1 و غیره اشاره کرد که به ترتیب توانایی تبدیل یک فیبر به 2، 4، 8 و 16 کابل فیبرنوری را دارا می‌باشند. اسپلیتر‌های فیبرنوری، بر اساس نحوه عملکرد در دسته‌بندی‌های مختلفی تولید و عرضه شده‌اند و از هرکدام از آن‌ها و براساس نیاز و تجهیزات مورد استفاده در شبکه می‌توان استفاده کرد و از مزایای بیشمار آن‌ها بهره برد. به طور کل اسپلیتر‌های فیبرنوری، براساس کاربردشان در 2 دسته مختلف قرار می‌گیرند:

  1. اسپلیتر فیبرنوری PLC

اسپلیتر فیبرنوری PLC، به عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات در زمینه متعلقات فیبرنوری شناخته می‌شود و به طور معمول در شبکه‌های PON، از آن‌ها برای تبدیل فیبرهای ورودی به فیبرهای خروجی استفاده می‌شود. اسپلیتر‌های فیبرنوری PLC، به طور کل، در دو سری 1 X N و 2 X N تولید و عرضه شده‌اند و به ترتیب، در اسپلیتر‌های فیبرنوری PLC 1 X N، می‌توانند 1 فیبر ورودی را به N فیبر خروجی، و در اسپلیتر‌های فیبرنوری PLC از نوع 2 X N، 2 فیبر ورودی را به N فیبر خروجی تبدیل می‌کنند و لذا از آن‌ها در بسیاری از شبکه‌های فیبرنوری کوچک و بزرگ استفاده می‌شود و شبکه‌های مختلف از مزایای بسیار آن‌ها بهره می‌برند.

  1. اسپلیتر فیبرنوری FBT

یکی دیگر از اسپلیتر‌های فیبرنوری بسیار پرکاربرد، اسپلیتر فیبرنوری از نوع FBT است که در بسیاری از شبکه‌های فیبرنوری از آن استفاده می‌شود. همچنین اسپلیتر‌‌های فیبرنوری FBT، در مقایسه با اسپلیتر‌های فیبرنوری PLC ارزان‌تر هستند و برای شبکه‌های فیبرنوری کوچکتر، کاربرد دارند. اسپلیتر‌های فیبرنوری FBT، توانایی تبدیل 1 کابل فیبرنوری به 2 کابل فیبرنوری، و یا توانایی ادغام 2 کابل فیبرنوری در 1 کابل را دارا می‌باشند که باعث افزایش کاربرد‌ آن‌ها در شبکه‌های مختلف فیبرنوری می‌شود. اسپلیتر‌های فیبرنوری FBT، بر اساس طول موج، اندازه فیبر و نسبت اسپلیت، در مدل‌های مختلفی تولید و عرضه شده‌اند و از جمله پرکاربردترین آن‌ها می‌توان به اسپلیتر‌های فیبرنوری 1 X 2 و 2 X 2 اشاره کرد، حال آن‌ که مدل‌های با تعداد توزیع بیشتر، شامل 1 X 3 و 1 X 4  نیز در دسترس هستند و می توان هرکدام از آن‌ها را بر اساس نیاز هر شبکه، تهیه کرد.

همانطور که بیان شد، اسپلیتر‌های فیبرنوری در دسته متعلقات فیبرنوری قرار می‌گیرند و هرکدام از آن‌ها دارای مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فرد است و برای شبکه‌های خاص استفاده می‌شوند. نکته دیگر بسیار حائز اهمیت این است، که ممکن در یک کارخانه یا اداره، کابل‌های فیبرنوری به تعداد مناسب تجیهزات مورد استفاده در شبکه توزیع شوند اما قطعات و تجهیزات بسیاری در سیستم وجود داشته باشند که با تکنولوژی فیبرنوری کار نکنند و لذا برای استفاده از آن‌ها، باید سیگنال‌های فیبرنوری را به سیگنال‌های مناسب آن‌ها تبدیل کرد.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز