مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
کابل دراپ فیبر نوری 6 کور Outdoor با روکش LSZH
barghchi

کابل دراپ فیبر نوری 6 کور Outdoor

۷٬۵۰۰٬۰۰۰
۷٬۰۰۰٬۰۰۰

کابل دراپ نوع خاصی از کابل فیبر نوری است که از آن جهت کابل کشی فیبر در داخل و خارج ساختمان استفاده می‌شود. اگر بخواهیم دقیق تر به بحث انواع کابل دراپ بپردازیم باید با توجه به تعداد کور و مهار کابل، آن‌ها را تقسیم بندی کنیم. که در ادامه به بررسی کامل کابل دراپ می‌پردازیم.

کابل دراپ

کابل دراپ چیست؟

کابل دراپ یکی دیگر از انواع کابل‌های فیبر نوری می‌باشد که جهت کابل کشی در داخل و خارج ساختمان در پروژه‌های FTTH استفاده می‌شود. این نوع کابل باریک، محکم و ارزان قیمت تر نسبت به کابل فیبر نوری می‌باشد. کابل دراپ از لحاظ نوع جنس دارای 3 نوع PVC، LSZH یا LSOH می‌باشد. کابل‌ دراپ از جنس LSZH یا LSOH، توانایی مقابله با اشعه فرابنفش را دارد و همچنین یکی از مزیت‌های خوب این کابل این است که در اثر سوختن دود و هالوژن تولید نخواهد کرد.

 

انواع کابل دراپ:

کابل دراپ با توجه به تعداد کور و مهار کابل، به 4 نوع زیر تقسیم بندی می‌شوند. که در ابتدای این بخش به دو مفهوم کور و مهار، سپس به معرفی انواع کابل دراپ می‌‎‌پردازیم. کور(Core) یا هسته: این بخش یک هسته ی نازک از جنس شیشه در فیبر نوری است که امواج نوری را منتقل می‌کند. مهار: همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، مهار مفتول فلزی است که از کور های فیبر نوری در برابر فشار و مقاومت خارجی محافظت می‌کند. 

انواع کابل دراپ

کابل دراپ 2 کور 2 مهار:

این نوع کابل دارای 2 هسته می‌باشد و برای محافظت بیش‌تر دارای 2 مهار می‌باشد. به این معنی که هسته بین دو مفتول قرار دارد تا از هسته در برابر فشار محافظت کند. [caption id="attachment_29729" align="aligncenter" width="412"]کابل دراپ 2 کور 2 مهار کابل دراپ 2 کور 2 مهار[/caption] کابل دراپ فیبرنوری تی کی اف 2 کور Indoor با روکش LSZH از جمله کابل‌های 2 کور و 2 مهار می‌باشد که روکش آن از جنسLSZH  است و هنگام سوختن دود تولید نخواهد کرد.

کابل دراپ 2 کور 3 مهار:

این نوع کابل دارای 2 هسته می‌باشد و برای محافظت بیش‌تر دارای 3 مهار می‌باشد تا زمانی که تحت فشار قرار گرفت مشکلی در عملکردش پیش نیاید. [caption id="attachment_29730" align="aligncenter" width="433"]کابل دراپ 2 کور 3 مهار کابل دراپ 2 کور 3 مهار[/caption] کابل دراپ فیبرنوری شهید قندی 2 کور Outdoor با روکش PVC یکی از کابل‌های 2 کور 3 مهار با کیفیت بازار می‌باشد که می‌توانید آن را از فروشگاه برقچی خریداری کنید.

کابل دراپ 4 کور 2 مهار:

این نوع کابل در هسته خود از 4 کور استفاده کرده است همچنین برای محافظت بیش‌تر دارای 2 مهار می‌‌باشد. [caption id="attachment_29731" align="aligncenter" width="404"]کابل دراپ 4 کور 2 مهار کابل دراپ 4 کور 2 مهار[/caption] کابل دراپ فیبرنوری 4 کور Indoor با روکش LSZH از جمله کابل‌های 4 کور و 2 مهار می‌باشد که روکش آن از جنس LSZH است و هنگام سوختن دود تولید نخواهد کرد.

کابل دراپ 4 کور 3 مهار:

این نوع کابل در هسته خود از 4 کور استفاده کرده است همچنین برای محافظت بیش‌تر در برابر فشار خارجی، دارای 3 مهار می‌‌باشد. [caption id="attachment_29732" align="aligncenter" width="448"]کابل دراپ 4 کور 3 مهار کابل دراپ 4 کور 3 مهار[/caption] کابل دراپ فیبرنوری شهید قندی 4 کور Indoor با روکش PVC از جمله کابل‌های 4 کور و 3 مهار می‌باشد که روکش آن از جنس PVC است.

بهترین مارک های کابل دراپ:

در این بخش قصد داریم به معرفی بهترین و معتبر ترین برند‌ها در تولید کابل دراپ بپردازیم.

برند شهید قندی:

برند شهید قندی

شهید قندی یکی از برندهای معتبر و محبوب ایرانی است که با اطمینان می‌توان گفت توانایی رقابت با برند‌های خارجی را دارد. این شرکت در زمینه تولید انواع کابل دراپ، بسیار موفق عمل کرده است. کابل دراپ شهید قندی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و قیمت آن در مقایسه با رقبای خارجی پایین تر و مقرون به صرفه تر است.

کابل دراپ فیبرنوری شهید قندی 2 کور Indoor با روکش PVC

 کابل دراپ فیبرنوری شهید قندی 2 کور Indoor با روکش PVC[/caption] ویژگی‌های کابل دراپ فیبرنوری شهید قندی 2 کور Indoor با روکش PVC:

 • نوع فیبر: سینگل مود(SM)
 • کاربرد کابل: Indoor
 • عنصر مقاوم: FRP
 • رنگ: مشکی
 • سایز: 3×2
 • استاندارد: 657A2

برند ETK:

برند ETK

 برند ETK[/caption] برند ETK از کشور ترکیه، یکی از بهترین برند‌های خارجی تولید کننده کابل دراپ و فیبر نوری در ایران است که به دلیل کیفیت بالای محصولاتش از محبوبیت بالایی برخوردار است.  LDPE: [caption id="attachment_29734" align="aligncenter" width="494"]کابل دراپ فیبرنوری ای تی کی 4 کور Outdoor با روکش LDPE کابل دراپ فیبرنوری ای تی کی 4 کور Outdoor با روکش LDPE[/caption] ویژگی‌های کابل دراپ فیبرنوری ای تی کی 4 کور Outdoor با روکش LDPE:

 • نوع فیبر: سینگل مود(SM)
 • کاربرد کابل: Outdoor
 • رنگ: مشکی
 • سایز: 3×4
 • استاندارد: 652D

برند TKF:

[caption id="attachment_29727" align="aligncenter" width="524"]برند TKF برند TKF[/caption] برند TKF از کشور هلند، یکی از بهترین برند‌ها در تولید انواع کابل دراپ و فیبر نوری می‌باشد. این شرکت به دلیل کیفیت و قیمت مناسب محصولاتش در بازار، طرفداران زیادی دارد. خرید کابل دراپ فیبرنوری تی کی اف 4 کور Indoor با روکش LSZH: [caption id="attachment_29735" align="aligncenter" width="472"]کابل دراپ فیبرنوری تی کی اف 4 کور Indoor با روکش LSZH کابل دراپ فیبرنوری تی کی اف 4 کور Indoor با روکش LSZH[/caption] ویژگی‌های کابل دراپ فیبرنوری تی کی اف 4 کور Indoor با روکش LSZH:

 • نوع فیبر: سینگل مود(SM)
 • جنس روکش: LSZH
 • کاربرد کابل: داخلی
 • رنگ: سفید
 • سایز: 3×2
 • استاندارد: 657A2

نحوه کابل کشی کابل‌های دراپ:

کابل دراپ با توجه به استانداردی که در فیبر سینگل مود آن به کار رفته است دارای درجه خمیدگی مشخصی خواهد بود. از این رو هنگام کابل کشی باید به آن بسیار توجه کرد. چراکه خم کردن بیش از حد کابل موجب قطع شدن و در بهترین حالت، باعث کاهش پهنای باند کابل دراپ می‌شود. 

برای نصب کابل دراپ، ابتدا باید حدوداً 1 متر از کابل را لخت (بدون پوشش) کرد. سپس برای نصب کابل در پریز مخابرات نوری OTO یا جعبه انتهایی دسترسی ATB، باید مقداری از کابل را در کاست پریز فیبر نوری وارد کرده و آماده فیوژن اسپلایسینگ کنید. برای اینکه کابل‌های دراپ روی دیوار ثابت بمانند می‌توانید از بست‌هایی که دارای لایه پلاستیکی هستند، استفاده کنید تا از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری شود.

نحوه کابل کشی کابل‌های دراپ
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز