درخواست پیش فاکتور
0

اسپلیتر قلمی PLC

اسپلیتر قلمی PLC که بیشتر با نام تقسیم‌کننده مدار موج‌دار دو وجهی شناخته می‌شود، وسیله‌ای کاربردی است که برای تقسیم یکنواخت یک یا دو پرتو نوری به چندین پرتور یا ترکیب چندین پرتو به یک یا دو پرتو نوری استفاده می‌شود. این وسیله که در دسته تجهیزات فیبر نوری قرار می‌گیرد، شامل تعداد زیادی ترمینال ورودی و خروجی است. اسپلیتر قلمی PLC خصوصا در شبکه نوری پسیو PON (EPON، GPON، BPON، FTTX و سایر موارد) جهت اتصال MDF (قاب توزیع اصلی) و تجهیزات ترمینال و انشعاب سیگنال نوری کاربرد دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما عزیزان را در خرید اسپلیتر قلمی PLC راهنمایی کنیم.

خرید اسپلیتر قلمی PLC

اسپلیتر قلمی PLC درواقع یک راه‎‌حلی برای توزیع نور کم هزینه با ثبات و اطمینان بالا ارائه می‌دهد. اسپلیترهای PLC می‌توانند نسبت تقسیم 1×64 را فراهم آورند که به صورت کلی بالاتر از اسپلیترهای نوع FBT است. با اینکه اسپلیترهای FBT نیز نوع دیگری از تقسیم‌کننده‌های نوری رایج به‌شمار می‌روند، اما باز هم خرید اسپلیتر PLC رونق بیش‌تری دارد. فروشگاه آنلاین برقچی یکی از عرضه‌کنندگان معتبر تجهیزات شبکه از جمله انواع اسپلیترهای PLC است. این فروشگاه همواره در تلاش است تا با ارائه محصولات باکیفیت و مرغوب رضایت شما مشتریان عزیز را سرلوحه تلاش خود قرار دهد.

فناوری ساخت اسپلیتر قلمی PLC

اسپلیتر PLC بر تکنولوژی نیمه هادی (semiconductor) مبتنی است. همانطور که از نام آن مشخص است، این نوع اسپلیتر با استفاده از فناوری مدار موج‌دار دو وجهی ساخته می‌شود. در طراحی این نوع اسپلیتر از یک تراشه PLC نوری و چندین آرایه نوری استفاده شده است. این آرایه‌ها در دو سر تراشه اسپلیتر جفت شده‌اند. طراحی اسپلیتر PLC تراشه PLC یکی از اجزای مهم اسپلیتر PLC فیبر به‌شمار می‌رود که معمولا در نسبت‌های تقسیم 1×N (N=2,4,8,16,32,64) 1و 2×N (N=2,4,8,16,32,64) ارائه می‌شود. شکل زیر طراحی معمولی از یک تراشه اسپلیتر PLC با نسبت تقسیم 8×1 را نشان می‌دهد. خرید اسپلیتر قلمی PLC

طبقه‌بندی اسپلیترهای قلمی PLC

اسپلیتر فیبر نوری قلمی PLC را می‌توان براساس تراشه موجود در آن طبقه‌بندی کرد. به عبارت دیگر یعنی اسپلیتر 4×1، اسپلیتر 8×1، اسپلیتر 16×1، اسپلیتر 32×2، اسپلیتر 64×2 و سایر موارد در دسته‌ اسپلیترهای PLC 2×N و 1×N قرار می‌گیرند. کاربران می‌توانند ورودی‌های مختلف و اعداد خروجی را بسته به شرایط مشترک یا طول کابل شبکه انتخاب کنند. علاوه بر این امر، اسپلیترهای PLC را می‌توان به منظور رفع نیازهای مشتریان، بر مبنای پکیج‌های مختلف طبقه‌بندی کرد. برای مثال، اسپلیتر قلمی PLC با اندازه کوچک بایستی در جعبه‌های ترمینال استفاده شود و اسپلیتر قلمی PLC رک‌مونت با سایز بزرگ‌تر را باید در رک‌ها نصب کرد. به‌طور کلی، پنج نوع اسپلیتر PLC در بازار وجود دارد که شامل اسپلیتر فیبر نوری لخت (Bare Fiber Optical Splitter)، اسپلیتر فیبر نوری بدون بلوک (Blockless Fiber Splitter)، اسپلیتر ای‌بی‌اس (ABS Splitter)، اسپلیتر ال‌جی‌ایکس (LGX Splitter) و اسپلیتر رک‌مونت (Rack-Mount Splitter) می‌شوند و شما می‌توانید باتوجه به نیاز خود دست به خرید بزنید.

نحوه کارکرد اسپلیتر قلمی PLC در شبکه PON

در شبکه‌های فیبر نوری پسیو (PON) معمولا یک اسپلیتر PLC میان ترمینال خط نوری PON (OLT) و ترمینال‌ها/واحدهای شبکه نوری (ONTs/ONUs) که تحت سرویس‌دهی OLT هستند نصب می‌شوند. پیوند فیبر منفرد که از دفتر مرکزی OLT بدست می‌آید به ورودی یک اسپلیتر متصل شده و به تعداد معینی فیبر نوری تقسیم می‌شود که از خروجی اسپلیتر بیرون می‌‍‌آیند. درواقع، تعداد خروجی‌ها در ماژول PLC همان تعداد تقسیم‌ها را تعیین می‌کنند. اسپلیترهای قلمی PLC معمولا در معماری PON متمرکز یا معماری توزیع‌شده به کار می‌برند. در معماری PON، اغلب یک اسپلیتر PLC 1×32 در دفتر مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در معماری PON توزیع شده، یک اسپلیتر PLC 1×4 ابتدا مستقیما به یک پورت OLT در دفتر مرکزی وصل می‌شود. سپس هر یک از چهار فیبر به یک جعبه ترمینال/محفظه بیرونی هدایت می‌شوند که یک اسپلیتر PLC 1×8/1×4 را در خود جای می‌دهد. کاربردهای اسپلیت پی ال سی

جمع بندی

از آنجایی که همواره تقاضای پهنای باند بالاتر شکل وسیع‌تری به خود می‌گیرد، شرکت‌های مخابراتی نیز به شبکه PON متکی بوده و برای ارائه پیوندهای فیبر نوری به اسپلیترهای قلمی PLC مطمئن‌تری نیازمندند. اسپلیترها یا تقسیم‌کننده‌های PLC امکان استفاده از یک رابط شبکه PON را برای چندین کاربر فراهم آورده و با به حداکثر رساندن ظرفیت کاربران شبکه فیبر نوری و ارائه بهترین راه‌کار برای سازندگان شبکه بازدهی بهتری به خریداران مژده می‎‌دهند.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز