درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
پچ کورد FTP  که عموما به پچ کورد F/UTP اشاره دارد به معنایِ Foiled Twisted Pair یا پچ کابل دارای محافظ فویل است. این پچ کورد شباهت بسیاری زیادی به پچ کورد UTP دارد با این تفاوت که این کابل در زیر روکش خود محافظ آلومینیومی دارد که آن را نسبت به کابل و پچ کورد شبکه UTP در برابر نویز و پارازیت مقاوم‌تر کرده است. پچ کورد FTP اغلب در شبکه اترنت LAN استفاده می‌شود و از تجهیزات پسیو شبکه محسوب می‌شود که در اتصالات شبکه  از قبیل پچ پنل شبکه، کیستون شبکه و غیره به کار می‌رود. در این نوع کابل طراحی به گونه‌ای است که زوج‌ها با یک محافظ نوار فویل کلی که در اطراف مجموعه پیچیده شده ساخته می شوند. پیچش هسته ها به هم و پوشاندن آن با محافظ فویل به کاهش تداخل الکترومخریدغناطیسی و کراس تاک (Cross Talk) کمک می کند. [caption id="attachment_22769" align="aligncenter" width="696"]انواع پچ کابل FTP انواع پچ کابل FTP[/caption] ممکن است شما اختصار FTP را به صورت ترکیبی در انواع دیگر پچ کورد ببینید مهم‌ترین نکته در این نوع پچ کورد وجود فویل برای محافظت می‌باشد. حال این فویل می‌تواند فقط برای زوج سیم ها، برای کل کابل یا ترکیبی از هر دو باشد. البته باید توجه داشته باشید که بیشتر مواقع فروشندگان از اختصار FTP برای پچ کوردها برای اشاره به همان FUTP استفاده می‌کنند که دارای یک محافظ کلی فویل برای تمام هسته ها به صورت یکجا است. لازم است بدانید که حرف اختصاری قبل از دش (/) به نوع محافظ برای کل کابل و حرف بعد از آن به نوع محافظ برای زوج سیم ها به صورت جداگانه اشاره می‌کند. برای آشنایی بیشتر با انواع دیگر پچ کورد FTP با ما همراه باشید: . کابل پچ F/UTP که از یک محافظ واحد فویل برای کل زوج سیم‌ها در زیر روکش یا همان جکت کابل استفاده می‌کند. در کابل FUTP حرف U به Unshielded اشاره دارد و به مفهوم این است که زوج سیم های تابیده شده در این نوع کابل شبکه حفاظ و شیلدی به صورت جداگانه ندارند. . کابل پچ F/FTP که به صورت دوگانه با فویل محافظت شده است. در واقع کابل FFTP مخفف عبارت Foiled With Foiled Twisted Pairs به معنای کابل دارای محافظ فویل در دو بخش است. این نوع کابل دارای یک محافظ فویل کلی و محافظ نواری فویلی برای زوج سیم‌ها به طور جداگانه است. این کابل ها مشابه کابل های FTP (یا F/UTP) هستند، البته به انضمام محافظ فویل در اطراف هر جفت سیم تابیده شده. ساختار کابل به گونه ای طراحی شده است که شبکه را در برابر تداخل زوج سیم های مجاور و سایر کابل ها و RFI و EMI (تداخل الکترومغناطیسی بالا) محافظت کند. . کابل پچ U/FTP به کابلی اشاره دارد که در آن زوج‌سیم‌ها به صورت جداگانه دارای فویل محافظ هستند و شیلد یا فویل برای کل سیم در نظر گرفته نشده است. این نوع کابل ها در مقابل نویزهای دریافتی از زوج های به هم تابیده شده مجاور، از خود مقاومت نشان می دهند.

تفاوت پچ کورد FTP با پچ کورد SFTP

[caption id="attachment_22770" align="aligncenter" width="696"]تفاوت پچ کورد FTP با پچ کورد SFTP تفاوت پچ کورد FTP با پچ کورد SFTP[/caption] همان طور که اشاره شد حرف F در اختصار FTP به نوع محافظت با فویل (Foil) چه برای زوج سیم ها و چه برای کل کابل اشاره دارد. این در صورتی است که حرف S در اختصار SFTP تاکید بیش‌تری به نوع محافظت از نوع شیلد (Shielded) برای کل سیم دارد که این محافظت معمولا به صورت یک صفحه قیطانی انعطاف پذیر و در عین حال از نظر مکانیکی قوی در مرحلۀ آخر و قبل از روکش ارائه شده است.

جمع بندی

پچ کورد FTP که بیشتر مواقع به  پچ کورد F/UTP  اشاره دارد، نسخه اصلاح شده پچ کابل UTP است که اکثر مواقع از محافظ آلومینیومی زیر روکش خود بهره می‌برد و در نتیجه در برابر نویز و پارازیت مقاوم‌تر خواهد بود. پچ کورد FTP اغلب در شبکه اترنت LAN استفاده می‌شود. طراحی در انواع پچ کابل FTP به گونه ای است که زوج‌ها و کل کابل با محافظ نوار فویلی محافظت می‌شوند.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز