درخواست پیش فاکتور
0
پچ کورد SFTP به عنوان بهترین و مجهزترین نوع کابل مسی شناخته شده از تجهیزات پسیو شبکه است. نوع محافظ کابل‌های مسی تاثیر فوق العاده ای بر پایداری، عملکرد، سرعت و طول عمر کابل و در نهایت شبکه شما دارد که بر ضرورت آشنایی با کابل پچ SFTP تاکید می‌کند.

پچ کورد SFTP چیست؟

حروف اختصاری SFTP ممکن است یا مخفف Shielded and Foiled Twisted Pair یا مخفف Screened Fully shielded Twisted Pair باشد که در هر دو صورت به این معنی است که زوج سیم های تابیده کاملا به صورت جداگانه و به صورت کلی دارای محافظ هستند. در واقع کابل SFTP دارای یک روکش فلزی اضافی برای کاهش اثر پارازیت بوده و از جهات دیگر بسیار مشابه کابل FFTP (همان FTP) است. در این نوع کابل زوج سیم هابه طور جداگانه با فویل محافظت شده و تمام آن‌ها نیز به طور کلی محافظ آلومینیومی دارند که به عنوان Shield یا Screen شناخته می‌شود. تفاوت SFTP با FTP در نوع محافظ کلی سیم هاست، به این صورت که برای محافظ در SFTP به جای فویل از شیلد با بافتی انعطاف پذیر و از نظر مکانیکی محکم استفاده شده است. این نوع از محافظ به کاهش تداخل سیم های مجاور و سایر کابل ها کمک می کند.

انواع پچ کورد SFTP

[caption id="attachment_22763" align="aligncenter" width="696"]انواع پچ کورد SFTP انواع پچ کورد SFTP[/caption] اگر بخواهیم با توجه به اصطلاحات بازار و عموم این نوع پچ کورد شبکه را دسته بندی کنیم می‌توان تمام پچ کابل هایی که در آنها شیلد محافظ برای تمام کابل تعبیه شده را SFTP نامید. این فارغ از این است که که فویل در کاور کلی یا زوج سیم ها به کار برده شده باشد یا خیر. البته باید توجه داشته باشید که در گروه بندی جدید به کابل هایی که زوج سیم های آنها به صورت زوج زوج با فویل محافظت می شوند پچ کورد CAT7 گفته می‌شود. با این حال می‌توان این نوع کابل را در سه گروه دسته بندی کرد:

1. پچ کورد SFTP

پچ کورد SFTP به وجود شیلد یا اسکرین برای محافظ کلی کابل اشاره دارد. این شیلد یا اسکرین برای افزودن لایه دیگری از محافظت در برابر تداخل الکترومغناطیسی استفاده شده و در اطراف کابل پیچیده می شود و سیم های تابیده را می‌پوشاند. این پوشش قبل از عایق پلاستیکی بیرونی کابل اتفاق می‌افتد. در نوع کابل شیلد شده محافظ به گونه ای طراحی شده است که هرگونه تداخل خارجی را جذب کرده و سپس آن تداخل را در کابل زمین اجرا کند.

کابل اسکرین شده Screened Twisted Pair

گاهی اوقات کابل را با اسکرین (روش جدیدتر) محافظت می‌کنند. به این ترتیب که از صفحه ای فلزی به عنوان لایه ای بیرونی برای محافظت کابل استفاده می‌شود و سپس توسط عایق کابل پوشانده می شود.

2. کابل پچ کورد SF/UTP

علائم اختصاری SF در سمت چپ دش نشان می‌دهند که این نوع کابل از محافظ شیلد و فویل برای کل کابل استفاده کرده است. در واقغ از یک محافظ بافته شده و یک لایه فویل در زیر محافظ استفاده شده است. این گونه کابل ها در برابر دریافت اختلال های مغناطیسی از مقاومت مناسبی برخوردار هستند.

3. کابل پچ کورد SF/FTP

این دسته از کابل ها دارای محافظت فوق‌العاده‌ای در برابر انواع نویز و اختلال هستند. در ساختار این نوع پچ کابل از محافظ بافته شده در زیر روکش استفاده شده و یک لایه فویل آلومینیومی نیز در زیر آن قرار دارد. علاوه بر این، به دور زوج سیم های به هم تابیده شده نیز فویل کشیده شده است. این نوع کابل با ساختار قیطانی ای که دارد حداکثر محافظت در برابر RFI/EMI و تداخل بیگانه را فراهم می‌کند.

کابل شبکه STP چیست؟

کابل STP مخفف عبارت Shielded Twisted Pair به معنی کابل دارای شیلد است. در واقع کابل های STP دارای یک محافظ بافته شده در ساختار داخلی کابل هستند. در نظر داشته باشید هیچ فویل داخلی در آنها به کار نرفته است و گاهی اوقات این نوع کابل را به اشتباه یا از روی عادت SFTP نیز می‌نامند.

تفاوت بین پچ کورد UTP و SFTP

کابل UTP  دارای 4 زوج سیم به هم تابیده ای است که توسط هیچ لایه محافظ از جنس فویلد و شیلد محافظت نمی شود. این محافظ نه به صورت کلی و نه به صورت جداگانه وجود ندارد.  کابل SFTP به زوج های بهم تابیده ای اشاره شد که علاوه بر ژاکت محافظتی به وسیله شیلد و فویل نیز محافظت می شوند. به همین دلیل است که کابل UTP نسبت به SFTP ارزان تر است. از تفاوت‌های بارز بین این دو کابل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: . کابل UTP ارزان تر از کابل SFTP است. . کابل شبکه UTP دریافت نویز بیشتری نسبت به SFTP دارد. . کابل SFTP برای تک تک زوج سیم ها به فویل مجهز شده است اما UTP هیچ فویلی ندارد. . کابل SFTP دارای حفاظ بافته شده برای کل جفت سیم ها است اما UTP هیچ محافظ کلی ندارد. . وزن کابل UTP از SFTP کم تر است و دلیل آن، عدم وجود هیچ گونه فویل و شیلد است.

پچ کورد CAT6a SFTP

پچ کورد CAT6a SFTP محبوب ترین و پراستفاده ترین که معمولا  در خارج از مجموعه به کار می‌رود، از محافظ برتری برای جلوگیری از تداخل خارجی از اختلال در سیگنال‌های ارسال شده از طریق سیم‌ها استفاده می‌کند که امکان حداکثر حفاظت و انتقال سریع‌تر را فراهم می‌کند. بنابراین استفاده از کابل CAT6a SFTP علاوه بر کاهش اثرات نویز و تداخل الکترومغناطیسی، به منظور محافظت در برابر باران و باد و آفتاب در محیط های خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت پچ کورد cat6a sftp

همان‌طور که اشاره شد کابل پچ SFTP از نوع محافظت مجهزترین نوع کابل محسوب می‌شود که این امر به مراتب قیمت آن را نیز افزایش می‌دهد. البته خیلی از برندها سعی کرده‌اند که چنین کابل‌هایی را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب ارائه دهند. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان برقچی در ارتباط باشید.

خرید پچ کورد SFTP

برای خرید پچ کورد SFTP گزینه‌های متعددی پیش روی شماست. می‌توانید برای خرید انواع این نوع پچ کورد به فروشگاه برقچی مراجعه کنید.

جمع بندی

همان‌طور که می‌دانیم پچ کورد SFTP به عنوان بهترین و مجهزترین نوع کابل مسی شناخته شده است که به دلیل حداکثر محافظت می‌توانند سریع ترین انتقال را انجام دهند. با این حال، یک کابل شیلددار باید در هر دو انتها به زمین متصل شود، در غیر این صورت ممکن است محافظت کاملا انجام نشود. هم‌چنین پچ کوردهای SFTP ممکن است آسیب پذیر نیز باشند و معمولاً برای نصب نیاز به متخصصی است که بتواند کابل ها را به درستی به زمین متصل کند. از طریق نکات و اطلاعاتی که از این نوع پچ کورد در اختیار شما قرار دادیم، با اطمینان کامل می‌توانید به خرید پچ کورد SFTP اقدام کنید.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز