درخواست پیش فاکتور
0

لامپ

انتخاب لامپ در خانه بسیار مهم است. نوع لامپ و رنگ نور آن، تاثیر زیادی در شرایط روانی و جسمی افراد خانه می‌گذارد. نورپردازی و روشنایی مناسب تاثیر چشم‌گیری بر روی زیبایی خانه شما دارد. از این رو انتخاب درست نوع لامپ و شناخت کارایی آن می‌تواند به شما کمک فراوانی در نورپردازی خانه، دفتر کار و غیره کند. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چه لامپی بخریم؟

برای اینکه بدانیم چه لامپی بخریم، باید هم لامپ‌های موجود را بشناسیم و هم مقدار روشنایی مورد نیازمان را بدانیم. [caption id="attachment_29212" align="aligncenter" width="521"]چه لامپی بخریم؟ چه لامپی بخریم؟[/caption] از نظر تولید نور و مصرف برق 5 نوع لامپ برای منزل داریم؛ لامپ رشته‌ای قدیمی، لامپ هالوژن، لامپ مهتابی قدیمی، لامپ کم مصرف و لامپ ال ای دی. لامپ‌های رشته‌ای قدیمی، پرمصرف‌ترین و لامپ‌های ال ای دی که جدیدترین لامپ‌ها هستند، کم مصرف‌ترین لامپ‌ها هستند. امروزه با توجه به ویژگی‌های لامپ‌ها، اینکه از چه لامپی استفاده کنیم خیلی روشن است؛ لامپ LED. این نوع لامپ بالاترین طول‌ عمر و کمترین میزان مصرف برق را دارد و هم از نظر سلامتی، سالم است. ولی هنگام خرید لامپ‌ باید لامپ‌های استاندارد خریداری شود.

انواع لامپ:

لامپ‌های موجود در بازار دارای انواع مختلفی می‌باشند که هرکدام متناسب با ویژگی‌شان مناسب محیط و مکانی هستند. که در این بخش به معرفی انواع لامپ و ویژگی‌های هرکدام می‌پردازیم.

لامپ ال ای دی:

یکی از انواع بسیار کم مصرف‌، مقرون به صرفه و بادوام لامپ‌ها، لامپ ال ای دی است. استفاده از این نوع لامپ به دلیل بهره وری انرژی و تنوع رنگ، به طور افزایشی در حال گسترش است. [caption id="attachment_29217" align="aligncenter" width="292"]لامپ ال ای دی بروکس لامپ ال ای دی بروکس[/caption] همچنین این لامپ‌ها می‌توانند محیط‌های بزرگ را با مصرف برق کمتر روشن کنند. لامپ ال ای دی 10 وات بروکس مدل 5322-A60 از جمله لامپ‌های ال ای دی است که مورد استقبال بالایی قرار گرفته است.

لامپ ادیسونی:

لامپ‌های ادیسونی نمونه جدیدی از لامپ‌های LED با تلفیق تکنولوژی مدرن و قدیمی می‌باشد. این لامپ‌ها نمایی بسیار زیبا و دلنشین داشته و با توجه به نوع طراحی آن‌ها می‌توانند احساس نوستالژیک و سنتی را در فضا بوجود بیاورند. [caption id="attachment_29214" align="aligncenter" width="278"]لامپ ادیسونی لامپ ادیسونی[/caption] لامپ ادیسونی 40 وات بیلیان مدل ST64B4 از جمله لامپ‌های ادیسونی است که عملکرد راضی کننده‌ای برای خریداران داشته است.

لامپ رشد گیاه:

لامپ رشد گیاه درواقع یک منبع نوری مناسب است که برای شبیه سازی نور خورشید به منظور رشد گیاه و تحریک و تقویت فرآیند فتوسنتز طراحی شده است. [caption id="attachment_29223" align="aligncenter" width="300"]لامپ رشد گیاه لامپ رشد گیاه[/caption] در واقع این محصول طیف الکترومغناطیسی مناسبی را ایجاد می‌کند که به نور خورشید شبیه باشد و سبب ایجاد سبزینگی و رشد در گیاه می‌شود. لامپ رشد گیاه 50 وات مدل F2525-4060 از جمله لامپ‌های رشد گیاه است که خریداران از عملکرد آن بسیار راضی هستند.

لامپ هالوژن:

نوع تغییر یافته و به‌روز شده‌ای از لامپ رشته ای است که نور مناسبی برای روشن کردن فضا ایجاد می‌کند. این لامپ از گازهای فشرده و عناصری مثل ید و برم تشکیل شده است. [caption id="attachment_29233" align="aligncenter" width="300"]لامپ هالوژن لامپ هالوژن[/caption] مصرف کم انرژی و نور مناسب لامپ هالوژن باعث شده این لامپ به گزینه‌ای مناسب در خانه استفاده شود. لامپ هالوژن ال ای دی 5 وات کد CNP پایه سوزنی از جمله لامپ‌های هالوژن پر فروش است.

لامپ اس ام دی:

این نوع لامپ به نوعی شکل پیشرفته‌تر لامپ LED است و در نورپردازی محیط به کار می‌رود. لامپ اس ام دی ضخامت کمی دارد، بسیار کم‌حجم است و در کاهش هزینه‌های فضایی که قصد نورپردازی آن را دارید، بسیار کمک کننده است. [caption id="attachment_29215" align="aligncenter" width="298"]لامپ اس ام دی لامپ اس ام دی[/caption] لامپ اس ام دی 15 وات پارس شهاب پایه E27 از جمله لامپ‌های اس ام دی محبوب در بازار است. این لامپ حبابی شکل از وزن کم و بازدهی بسیار بالایی برخوردار است.

لامپ cob:

در واقع COB یا چیپ های روی برد، تکنولوژی جدیدی از چیدمان تراشه های ال ای دی بر روی صفحه یا همان برد بر روی پایه ای فلزی می‌باشد. این فناوری جدید دارای بازده نوری خوب و طول عمر فوق العاده ای هستند. [caption id="attachment_29213" align="aligncenter" width="300"]لامپ cob لامپ cob[/caption] لامپ هالوژن ال ای دی 3 وات مدل COB از جمله لامپ‌های محبوب COB در بازار است. این لامپ برای تامین روشنایی و نورپردازی انواع سالن‌ها و محیط‌ها به کار می‌رود.

لامپ ضد عفونی کننده:

لامپ های ضد عفونی کننده نور فرابنفش شدیدی ایجاد می‌کند که هوا، آب و سطوح را بدون نیاز به استفاده از مواد شیمیایی مضر برای محیط زیست، ضدعفونی می‌کند. اشعه ماوراء بنفش یا UV یک نوع انرژی موجود در طیف الکترو مغناطیسی بوده و نوری بین اشعه ایکس و نور مریی دارد و یکی از چهار روش ضد عفونی تأیید شده توسط ایالات متحده FDA است. [caption id="attachment_29229" align="aligncenter" width="327"]لامپ ضد عفونی کننده لامپ ضد عفونی کننده[/caption] لامپ ضد عفونی کننده محیط مدل zw2.5d8y-02 از جمله لامپ‌های ضدعفونی کننده رایج در بازار است که امروزه طرفداران زیادی دارد.

لامپ چشمی:

چراغ سقفی سنسوردار برای استفاده در راهروها و راه پله‌ها مناسب است زیرا دارای کلید روشن و خاموش نیستند و برای روشن و خاموش کردن آن‌ها از سنسورهای هوشمند استفاده می‌شود که به طور اتوماتیک عمل روشن و خاموش کردن را انجام می‌دهند. [caption id="attachment_29227" align="aligncenter" width="304"]لامپ ضد عفونی کننده لامپ ضد عفونی کننده[/caption] استفاده از این چراغ ها به صرفه جویی در مصرف برق کمک می‌کند. چراغ سقفی سنسور دار ویسنا مدل VS 626 از جمله لامپ‌های چشمی است که خریدارن از عملکرد آن راضی هستند.

لامپ فلورسنت:

لامپ فلورسنت به لامپ مهتابی نیز مشهور است و به دلیل انتشار نور سالم و طبیعی در فضا کاربرد فراوانی دارد. این لامپ بر اساس تحریک بخار جیوه نور مورد نیاز را فراهم می‌نماید. [caption id="attachment_29224" align="aligncenter" width="326"]لامپ فلورسنت لامپ فلورسنت[/caption] این لامپ ها در اشکال استوانه ای و حلقه ای شکل به بازاتر عرضه می‌گردند. لامپ فلورسنت 20 وات پارس مدل T10 از جمله لامپ‌های فلورسنت محبوب بازار می‌باشد.

لامپ کم مصرف:

لامپ کم مصرف لامپی است که باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و به محیط زیست کمک می کند. این لامپ‌ها 80 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کنند و جایگزین مناسبی برای لامپ رشته‌ای باشد. [caption id="attachment_29230" align="aligncenter" width="302"]لامپ کم مصرف لامپ کم مصرف[/caption] لامپ کم مصرف 40 وات نور مدل NES-FS-40W پایه E27 از جمله لامپ‌های کم مصرف باکیفیت بازار می‌باشد.

لامپ استخر:

لامپ استخر و چراغ آب نما از المان هایی هستند که نقش مهمی در نورپردازی دارند و می‌توانند جلوه خاصی به یک محیط ببخشند. [caption id="attachment_29226" align="aligncenter" width="326"]لامپ استخر لامپ استخر[/caption] لامپ‌های استخر معمولا از جنس هالوژنی، LED و SMD می‌باشند. که لامپ استخر  LED و SMD آن در دو نوع تک رنگ و رنگی (14رنگ) تولید می‌شوند.

لامپ زنون:

لامپ‌های زنون از دیگر لامپ‌های خودرو است که ساختمانی متفاوت از لامپ‌های هالوژنی دارند. نور حاصل از این لامپ‌ها دمای بیش از 6000 کلوین را پشتیبانی می‌کند از این رو استفاده از آن‌ها در حال افزایش است. [caption id="attachment_29228" align="aligncenter" width="386"]لامپ زنون لامپ زنون[/caption] لامپ های زنون نوعی لامپ هستند که درون انها گاز زنون وجود دارد و بر اثر جرقه نور بسیار درخشانی تولید می کنند.

 لامپ هوشمند:

این لامپ‌ها نسبت به بقیه انواع لامپ خانگی قیمت بالاتری دارند اما امکانات بیشتری به شما می‌دهند. معمولا قابلیت تغییر رنگ دارند و اگر ضربه نخورند عمرشان بسیار طولانی است. استفاده از این نوع لامپ‌ به دلیل تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها بسیار لذت بخش است چراکه امکانات مختلفی را در اختیار ما قرار می‌دهند. [caption id="attachment_29231" align="aligncenter" width="337"] لامپ هوشمند لامپ هوشمند[/caption] لامپ هوشمند 10وات شیائومی مدل MJDP02YL پایه E27 از جمله لامپ‌های هوشمند موجود در بازار است ارزش خرید مناسبی دارد.

لامپ شلنگی:

امروزه لامپ شلنگی یا ریسه‌های شلنگی کاربرد زیادی در نورپردازی های داخلی و خارجی ساختمان‌ها دارند. از ریسه‌های شلنگی می‌توان در نورپردازی های سقفی، کنار پله‌ها، زیر کابینت‌ها، داخل استخرها، نمای ساختمان، اطراف درب‌ها، فضاهای باز و هر جایی که نیاز به نور تزئینی زیبا دارید استفاده نمایید. [caption id="attachment_29243" align="aligncenter" width="395"]لامپ شلنگی لامپ شلنگی[/caption]

ریسه شلنگی ال ای دی کد 5730 طول 5 متر از جمله لامپ‌های شلنگی موجود در بازار است که خریداران از عملکرد و کیفیت آن راضی هستند.

بهترین مارک های لامپ:

مطمعنا بهترین مارک های لامپ، لامپ‌هایی میباشند که تمام مشخصه‌ها و ایتم های یک لامپ استاندارد اروپایی را دارا باشد. که در این بخش قصد داریم به معرفی بهترین مارک‌های لامپ در انواع مختلف بپردازیم.

بهترین برندهای لامپ ال ای دی:

شرکت اسرام جزو بهترین برند‌های خارجی و شرکت‌های افراتاب، پارس شهاب و بروکس از جمله بهترین برند‌های ایرانی معتبر و موفق در زمینه تولید لامپ ال ای دی می‌‌باشند. که خریداران رضایت بالایی از کیفیت محصولات این برندها را داشته‌اند. [caption id="attachment_29219" align="aligncenter" width="492"]بهترین برندهای لامپ ال ای دی بهترین برندهای لامپ ال ای دی[/caption]

بهترین مارک لامپ رشد گیاه:

شرکت پرتو رشد نوین با نام تجاری ایران گرولایت در زمینه لامپ‌های رشد گیاه از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است. تمامی محصولات لامپ رشد گیاه این شرکت به دلیل اطمینان از بالا بودن کیفیت، دارای یک سال ضمانت بی قید و شرط تعویض و پنج سال خدمات پس از فروش می‌باشد. [caption id="attachment_29218" align="aligncenter" width="291"]بهترین مارک لامپ رشد گیاه بهترین مارک لامپ رشد گیاه[/caption]

بهترین برندهای لامپ کم مصرف:

شرکت‌های افراتاب، پارس شعاع توس و پارس شهاب از جمله بهترین برند‌های ایرانی معتبر و موفق در زمینه تولید لامپ‌های کم مصرف می‌‌باشند. که خریداران رضایت بالایی از کیفیت و قیمت محصولات این برند‌ها را داشته‌اند. [caption id="attachment_29220" align="aligncenter" width="419"]بهترین برندهای لامپ کم مصرف بهترین برندهای لامپ کم مصرف[/caption]

بهترین مارک لامپ هالوژن سقفی:

شرکت‌ افراتاب و دلتا، دو شرکت معتبر با سابقه در تولید لامپ‌های هالوژن سقفی می‌باشند. همچنین تمامی محصولات این دو شرکت دارای کیفیت بالا مطابق با استاندارد‌های بین المللی می‌باشند. [caption id="attachment_29222" align="aligncenter" width="425"]بهترین مارک لامپ هالوژن سقفی بهترین مارک لامپ هالوژن سقفی[/caption]

بهترین مارک لامپ زنون:

اسرام یکی از قدیمی‌ترین و نام آشناترین برندهای تولید لامپ است. این شرکت آلمانی یکی از شرکت‌های فرعی و زیرمجموعه شرکت مادر زیمنس و جزو بزرگترین تولید کننده‌های وسایل روشنایی در دنیا می‌باشد. لامپ های هالوژن، ال ای دی و زنون این شرکت جزو باکیفیت ترین‌های بازار هستند. [caption id="attachment_29216" align="aligncenter" width="424"]بهترین مارک لامپ زنون بهترین مارک لامپ زنون[/caption]

بهترین مارک لامپ فیلامنتی:

شرکت انگاره و کداک دو تا از بهترین برند‌ها در زمینه تولید لامپ‌های فلامنتی می‌باشند. تمامی محصولات این شرکت دارای کیفیت بالایی هستند اما لامپ‌های فلامنتی این دو شرکت در بازار از محبوبیت بیش‌تر برخوردار است. [caption id="attachment_29259" align="aligncenter" width="473"]بهترین مارک لامپ فیلامنتی بهترین مارک لامپ فیلامنتی[/caption]

لامپ چند رنگ کنترل دار:

امروزه علاوه بر مزایای بی‌شمار لامپ‌های LED، هوشمندسازی سیستم روشنایی منازل و ساختمان‌ها  شامل کنترل، تغییر رنگ و شدت نور محیط با استفاده ازاین نوع لامپ‌های هوشمند امکان‌پذیر می‌باشد. [caption id="attachment_29244" align="aligncenter" width="359"]لامپ چند رنگ کنترل دار لامپ چند رنگ کنترل دار[/caption] لامپ ال‌ای‌دی LED رنگارنگ پارس شهاب، قابلیت ترکیب‌ نورهای آفتابی، مهتابی، صدفی با رنگ‌های قرمز، سبز، آبی و تولید 16 میلیون رنگ را دارد. این محصول دارای کنترل از راه دور جهت تغییر رنگ و میزان روشنایی لامپ به انتخاب و سلیقه کاربر می‌باشد.

چه لامپی برای لوستر مناسب است؟

یک لامپ لوستر با نور مناسب در زیبا جلوه دادن لوستر و کل فضای خانه نقش مهمی ایفا می‌کند. در انتخاب لامپ مناسب برای لوستر، شدت روشنایی لامپ با توجه به متراژ اتاقی که لوستر در آن قرار دارد، رنگ نور و نوع لامپ‌ها را باید در نظر گرفت. [caption id="attachment_29232" align="aligncenter" width="461"]چه لامپی برای لوستر مناسب است؟ چه لامپی برای لوستر مناسب است؟[/caption] در بین انواع لامپ، لامپ ال ای دی بهترین لامپ است. و از میان انواع لامپ ال ای دی، لامپ ال ای دی فیلامنتی یا لامپ ال ای دی اشکی، لامپ ال ای دی شمعی بهترین لامپ برای لوستر است.

لامپ چند وات بخریم؟

به طور معمول برای هر 12 متر فضا، لامپ ال ای دی 15 وات لازم است. اما شما می‌توانید برای روشنایی بیشتر 20 وات و برای روشنایی کمتر لامپ ال ای دی 12 وات خریداری کنید. معمولا نور مناسب برای هر یک از فضاهایی که در ادامه می‌خوانید، در‌صورتی‌که لامپ شما ال ای دی باشد، چیزی در حدود اندازه‌ای است که رو‌به‌رویشان نوشته شده است: آشپزخانه: 12 الی 20 وات سرویس بهداشتی: 9 تا 12 وات اتاق خواب: 9 الی 20 وات اتاق نشیمن: 9 الی 20 وات اتاق پذیرایی: 12 الی 20 وات

قیمت بهترین لامپ های بازار:

از فاکتور‌های مهمی که برای انتخاب بهترین لامپ می‌توان به ویژگی‌ها، فناوری و قیمت آن اشاره کرد. که در این قسمت قصد داریم به معرفی بهترین لامپ‌های بازار بپردازیم.

قیمت لامپ ال ای دی 12 وات:

لامپ ال ای دی 12 وات پارس شهاب پایه E27 از جمله بهترین لامپ‌های ال ای دی 12 وات موجود در بازار است که قیمت آن 38 هزارتومان می‌باشد.

 قیمت لامپ حبابی:

لامپ ال ای دی 15 وات حبابی نور پایه E27 از جمله بهترین لامپ‌های حبابی موجود در بازار است که قیمت آن 40 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ چشمی:

چراغ سقفی سنسور دار ویسنا مدل VS 626 از جمله بهترین‌ لامپ‌های چشمی موجود در بازار است که قیمت آن 115 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ ال ای دی خانگی:

لامپ ال ای دی 10 وات بروکس مدل 5322-A60 پایه E27 از جمله بهترین لامپ‌های ال ای دی خانگی موجود در بازار است که قیمت آن 19 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ مهتابی 40 وات پارس شهاب:

قیمت مهتابی ال ای دی 40 وات پارس شهاب مدل LINEAR، 265 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ هالوژن:

لامپ هالوژن ال ای دی 5 وات کد CNP پایه سوزنی از جمله بهترین لامپ‌های هالوژن موجود در بازار است که قیمت آن 6 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ کم مصرف 50 وات:

لامپ کم مصرف 50 وات خزرشید مدل FS پایه E27 از جمله بهترین لامپ‌های کم مصرف 50 وات موجود در بازار است که قیمت آن 42 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ ال ای دی 40 وات:

لامپ ال ای دی 40 وات پارسه شید مدل PL40 پایه E27 از جمله بهترین لامپ‌های ال ای دی 40 وات موجود در بازار است که قیمت آن 142 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ ال ای دی هالی استار:

لامپ ال ای دی 40 وات هالی استار کد Magnolia پایه E27 از جمله بهترین لامپ‌های ال ای دی هالی استار است که قیمت آن 98 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ ال ای دی 30 وات:

لامپ ال ای دی 30 وات پوکلا کد SH_3030 از جمله بهترین لامپ‌های ال ای دی 30 وات موجود در بازار است که قیمت آن 44 هزارتومان می‌باشد.

قیمت لامپ هالوژن 6 وات:

لامپ هالوژن 6 وات افراتاب مدل Diffuse پایه GU10 از جمله بهترین لامپ‌های هالوژن 6 وات موجود در بازار است که قیمت آن 25 هزارتومان می‌باشد.

خرید بهترین لامپ با کمترین قیمت از برقچی:

فروشگاه برقچی در لاله زار به عنوان معتبر ترین فروشگاه، یکی از نماینگی‌های عرضه کننده انواع لامپ می‌باشد که با پایین‌ترین قیمت ممکن محصولات را به فروش می‌رساند.

خرید لامپ اس ام دی:

لامپ‌های اس ام دی موجود در بازار در بازه قیمتی 15 الی 250 هزار تومان است. لامپ اس ام دی 15 وات پارس شهاب پایه E27 با قیمت 42 هزار تومان، یکی از پرفروش‌ترین و باکیفیت ترین لام اس ام دی موجود در بازار است.

خرید لامپ بلک لایت:

لامپ‌های بلک لایت موجود در بازار در بازه قیمتی 15 الی 450 هزار تومان است. لامپ بلک لایت 250 وات نور مدل B12 پایه E40 با قیمت 185 هزار تومان، یکی از لامپ‌های بلک لایت موجود در بازار است که خریداران از کیفیت محصول راضی بوده‌اند.

خرید لامپ uv:

لامپ یو وی 160 وات لامپ نور مدل NBM پایه E27 از جمله لامپ‌های uv با کیفیت و قیمت مناسب در بازار است. لامپ uv برای ضدعفونی استفاده می‌شود.

خرید لامپ رشد گیاه:

لامپ‌های رشد گیاه موجود در بازار در بازه قیمتی 30 الی 1/600/000 می‌باشد. لامپ رشد گیاه 50 وات مدل F2525-4060 با قیمت 58 هزار تومان است که ارزش خرید بالایی دارد.

خرید لامپ فلورسنت:

لامپ‌های فلورسنت موجود در بازار در بازه قیمتی 10 الی 300 هزار تومان می‌باشد. لامپ فلورسنت 20 وات پارس مدل T10 با قیمت 11 هزار تومان، ارزش خرید بالایی در مقابل قیمت بسیار مناسبش دارد.

خرید لامپ ادیسونی:

لامپ‌های ادیسونی موجود در بازار در بازه قیمتی 25 الی 230 هزار تومان ‌می‌باشد. لامپ ادیسونی مدل پیچی G80 با قیمت 50 هزار تومان، یکی از محبوب‌ترین لامپ‌های ادیسونی موجود در بازار است.

جمع بندی:

در این مقاله با انواع لامپ، بهترین مارک‌های لامپ، نکات مهم هنگام خرید لامپ و همچنین قیمت بهترین لامپ‌های بازار آشنا شدید. همانطور که گفتیم، لامپ ال ای دی بهترین نوع لامپ می‌باشد چراکه در مقایسه با انواع دیگر لامپ، علاوه بر کیفیت بالا، دوام بیش‌تر، کم خطر‌تر بودن برای سلامتی، از قیمت مقرون به صرفه تری برخوردار است. ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید، امیدوارم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز