مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0

گیت وی (gateway)

جستجو پیشرفته
گیت وی 4 پورت FXS نیوراک HX404G
barghchi

گیت وی 4 پورت FXS نیوراک HX404G

۴٬۱۰۰٬۰۰۰
۴٬۲۰۰٬۰۰۰
گیت وی 4 پورت FXO نیوراک HX440G
barghchi

گیت وی 4 پورت FXO نیوراک HX440G

۶٬۰۰۰٬۰۰۰
۵٬۹۰۰٬۰۰۰
گیت وی 8 پورت FXO نیوراک MX8G
barghchi

گیت وی 8 پورت FXO نیوراک MX8G

۱۳٬۳۰۰٬۰۰۰
۱۳٬۲۰۰٬۰۰۰
گیت وی 16 پورت FXO نیوراک MX60E
barghchi

گیت وی 16 پورت FXO نیوراک MX60E

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
گیت وی 16 پورت FXS نیوراک MX60
barghchi

گیت وی 16 پورت FXS نیوراک MX60

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
گیت وی 2 پورت FXO و 2 پورت FXS نیوراک HX422E
barghchi

گیت وی 2 پورت FXO و 2 پورت FXS نیوراک HX422E

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

گیت وی یا دروازه یکی از تجهیزات VoIP وبه عنوان نقطه ورود و خروج برای شبکه عمل می‌کند، زیرا همه داده‌ها باید از گیت وی عبور کنند یا با آن ارتباط داشته باشند. در شبکه‌های برپایه IP، داده‌ها به طور معمول از دروازه عبور می‌کنند، به جز ترافیک درون شبکه محلی (LAN). دروازه‌ها مسئول انجام ترجمه بین پروتکل‌ها و فرمت‌های مختلف در مرزهای شبکه هستند. همچنین، سازمان‌ها ممکن است از دروازه‌ها برای اتصال LAN شرکت به اینترنت یا ارتباط بین شبکه‌های داخلی مختلف مانند شبکه‌های IT و OT استفاده کنند. بنابراین، اگر قصد خرید گیت وی را دارید، تا انتهای مقاله با ما بمانید.

گیت وی چیست؟

این دستگاه‌ها اطلاعات، انواع دیتا یا سایر ارتباطات را از یک پروتکل یا فرمت به پروتکل یا فرمت دیگری تبدیل می‌کنند. بنابراین ممکن است بتوان روتر را به عنوان نوعی دروازه شبکه در نظر گرفت زیرا برخی از عملکردهای آن را انجام می‌دهد. یک گیت وی اینترنتی می‌تواند ارتباطات بین یک شبکه سازمانی و اینترنت را انتقال دهد. دروازه‌ها را می‌توان با دیگر شبکه‌های کلیدی و لوازم امنیتی مانند فایروال ترکیب کرد. با این حال، دروازه‌های شبکه اختصاصی عملکردهای متفاوتی نسبت به روترها، پل‌ها و فایروال‌ها دارند.

دروازه‌ها و روترهای شبکه هر دو می‌توانند ترافیک بین شبکه‌های مختلف را مسیریابی کرده و انتقال دهند. اما دروازه برای پیوند دادن دو شبکه با پروتکل‌های متفاوت است، در حالی که روتر روی هدایت بسته‌ها در مسیری از مبدا تا مقصد متمرکز است. از طرف دیگر، پل شبکه می‌تواند دو شبکه محلی با پروتکل‌های مشابه را به هم متصل کند، اما هنگام عبور از یک پل، بسته‌های شبکه اصلاح نمی‌شوند. برخلاف این، دروازه امکان بازنویسی را فراهم می‌کند. دروازه و فایروال هر دو در مرز یک شبکه قرار دارند، اما دروازه شبکه برای انتقال ترافیک بین شبکه‌ها طراحی شده است، در حالی که هدف اصلی فایروال شبکه محدود کردن ترافیکی است که ممکن است از مرز شبکه عبور کند. فایروال‌های شبکه دارای قواعد داخلی هستند که تعیین می‌کنند آیا یک بسته خاص با خط‌مشی امنیتی شرکت مطابقت دارد یا خیر.

خرید گیت وی (gateway)

انواع گیت وی

یک تجهیزات مهم و کاربردی در ارتباطات تلفنی از طریق اینترنت، گیت‌وی (Gateway) نام دارد. گیت‌وی‌های وویپ (VoIP) در دو نوع آنالوگ و دیجیتال وجود دارند. این دو نوع از خطوط مخابراتی متفاوت استفاده می‌کنند؛ به عنوان مثال، خطوط E1 و T1 در دیجیتال و خطوط معمولی در آنالوگ. گیت‌وی‌ها ابزارهای ارزشمندی هستند که زمانی که یک کسب و کار نیاز به پیاده‌سازی سیستم وویپ در محیط کاری خود یا انتقال ترافیک تلفنی از راه اینترنت دارد، به کار می‌روند. با استفاده از کدگذاری در گیت‌وی‌ها، امکان انتقال تماس‌ها و ترافیک تلفنی با کیفیت و به صورت امن فراهم می‌شود.

گیت وی آنالوگ (digital units)

گیت‌وی‌های آنالوگ در سیستم‌های VoIP به منظور اتصال خطوط تلفن معمولی آنالوگ به سیستم‌های VoIP مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گیت‌وی‌ها توانایی فراهم آوردن 2 تا 24 خط (lines) را دارند و بر اساس نوع اینترفیس به دو گروه FXS و FXO تقسیم می‌شوند:

- FXS: برای ارتباط تلفن‌های آنالوگ با تجهیزات دیگر نظیر فکس به سیستم‌های تلفنی VoIP به کار می‌روند.
- FXO: تماس‌های شهری از طریق خطوط آنالوگ را به مکالمات تحت VoIP تبدیل می‌کنند.

گیت‌وی‌های آنالوگ از نظر ساختار به دو گروه Internal و External تقسیم می‌شوند:

- Internal (کارت‌های تلفنی): بر روی مادربورد متصل می‌شوند.
- External: اغلب در رک‌مونت‌ها نصب می‌شوند و در مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرند که حجم مکالمات و تعداد خطوط بالا باشد.

گیت وی دیجیتال (analog units)

گیت‌وی‌های دیجیتال برای اتصال سیستم تلفنی VoIP به خطوط مخابراتی دیجیتال مانند T1/E1/BRI استفاده می‌شوند. این گیت‌وی‌ها همچنین برای اتصال سیستم‌های PBX به شبکه‌های IP استفاده می‌شوند. گیت‌وی‌های دیجیتال وظایف مشابهی با گیت‌وی‌های آنالوگ دارند و اصلی‌ترین تفاوت آنها در تجهیزاتی است که به آنها متصل می‌شوند.

برندهای تولید کننده گیت وی

در دنیای گسترده گیت وی‌های ویپ، یالینک به عنوان یک برند برجسته شناخته می‌شود. این برند با تولید گیت وی و تجهیزات شبکه با کیفیت بالا معروف است. برندهای مشهور دیگر نیز سیسکو، Atcon و Snom هستند. تجهیزات شبکه یالینک با استفاده از قطعات با کیفیت ساخته شده و نرم‌افزارهای پیشرفته، حاوی سنسورهایی برای تقویت ارتباطات و بهبود عملکرد شبکه هستند. کارایی بالای این سیستم‌ها بهبود کارایی شبکه را فراهم می‌کند و ضمانت کیفیت از ویژگی‌های ممتاز گیت وی یالینک محسوب می‌شود. این ضمانت فروش امکان مرجوع کردن سیستم در صورت وجود مشکلات را فراهم می‌کند.

گیت وی نیوراک

گیت‌وی‌های نیوراک یک دستگاه با امکانات فراوان هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به انتقال تماس، انتظار تماس، کنفرانس سه‌طرفه، کلرآی‌دی، مسیردهی تماس و سایر ویژگی‌های مهم اشاره کرد. این گیت‌وی‌ها از پردازنده‌های معتبر شرکت موتورولا بهره می‌برند و با سرعت بسیار بالا، حتی در شرایط با ترافیک تماس فراوان، به خوبی عمل می‌کنند. تنظیم این گیت‌وی‌ها به راحتی از طریق محیط گرافیکی تحت وب انجام می‌شود و در صورت نیاز می‌توانید Firmware آن‌ها را به‌روزرسانی کرده و تماس‌ها را به‌سادگی نظارت نمایید. همچنین، این گیت‌وی‌ها از استانداردهای مدیریت از راه دور نظیر Auto-provisioning، Telnet، TFTP، TR069، TR04، TR06 و SNMPV2 پشتیبانی می‌کنند. این امکان به شما می‌دهد که به‌راحتی و از راه دور گیت‌وی‌های خود را مدیریت کرده و کنترل کاملی بر تجهیزات داشته باشید. 

گیت وی گرند استریم

گرند استریم با ارائه یک طیف گسترده از محصولات در زمینه ویپ، نقش اساسی در یکپارچگی و هماهنگ‌سازی تجهیزات متنوع این حوزه ایفا می‌کند. از پنل‌های درب‌فون گرفته تا سیستم‌های امنیتی و دوربین‌های مداربسته، تلفن‌های کارمندی، مدیریتی و تصویری، تا مراکز تماس به عنوان قلب ارتباط با مشتری، شما می‌توانید از محصولات و راه‌حل‌های گرند استریم به صورت یکپارچه و با امکانات کنترل از راه دور و گسترش در بستر شبکه، بهره‌مند شوید. این یکپارچگی و توانایی گسترش به شما این امکان را می‌دهد که با هماهنگی و ادغام محصولات، به کنترل بهتر بر کارایی و برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان دست یابید. همچنین، گرند استریم با تضمین کیفیت و کارایی مطلوب، این تجهیزات را به عنوان یک سیستم یکپارچه و مؤثر ارائه می‌دهد.

خرید گیت وی

اگر می‌خواهید شبکه خود را گسترش دهید و از دروازه شبکه بهره‌مند شوید، باید به نکات زیر توجه کنید. خرید دروازه، اگر شبکه شما به طور دائمی به آن نیاز دارد، از اجاره آن مقرون‌به‌صرفه‌تر است. همچنین، می‌توانید در صورت نیاز یا تمایل، دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید. تغییر یا سفارشی‌سازی تنظیمات پیشرفته و امنیتی نیز آسان است و سایر پیکربندی‌های توسط یک ISP انجام‌شده را به هم نمی‌ریزد. 

خرید گیت وی گرند استریم

شرکت گرنداستریم (Grandstream) به عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات VoIP، از جمله تلفن‌ IP و تلفن‌های تصویری تحت شبکه و غیره، شناخته می‌شود. گیتوی‌های این برند به عنوان نوعی از VoIP محسوب می‌شوند که امکان برقراری ارتباط دوطرفه بین شبکه VoIP و شبکه مخابراتی موبایل (GSM) را فراهم می‌کنند.

قیمت گیت وی gateway

گیتوی و دروازه‌ها با توجه به کاربردهای خود، در بازار با قیمت‌های متفاوت مواجه هستند. شما می‌توانید یک گیت وی آنالوگ را با هزینه حدود یک میلیون تومان تهیه کنید، در حالی که مدل‌های پیشرفته‌تر ممکن است تا 30 الی 40 میلیون تومان در بازار دست به فروش باشند. شما می‌توانید برای خرید گیت وی با بهترین قیمت از طریق وب سایت برقچی اقدام کنید.

قیمت گیت وی fxs

گیت وی FXS جهت تبدیل سیگنال‌های آنالوگ به دیجیتال و برعکس، در سیستم تلفنی VOIP به کار می‌رود. برندها و شرکت‌های متعددی مانند گرنداستریم، یستار، نیوراک، اپن وکس این نوع گیت وی را تولید می‌کنند. به همین دلیل، قیمت این گیت وی معمولاً از 2 میلیون تومان به بالا متغیر است. 

جمع‌بندی

در اینجا با گیت وی یا دروازه آشنا شدیم. آموختیم که دروازه به عنوان نقطه ورود و خروج برای یک شبکه عمل می‌کند و وظیفه ترجمه پروتکل‌های مختلف و فرمت‌های داده در مرز شبکه را بر عهده دارد. این دستگاه معمولاً در سازمان‌ها برای اتصال شبکه داخلی به اینترنت عمومی یا اتصال چند شبکه به کار می‌رود.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز