درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
3.6
مودم فیبر نوری هواوی مدل HG8546M
barghchi

مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M

۱٬۴۰۰٬۰۰۰
۱٬۳۰۰٬۰۰۰
3.2
ضرورت خرید مودم فیبر نوری با توجه نیاز روزافزون کاربران به اینترنت پرسرعت مشخص می‌شود. چنان که  اینترنت فیبر نوری برای کاربران و در خانه های مسکونی گسترش داده شده است و این مورد تنها به شرکت‌های خاص یا دفاتر دولتی محدود نمی‌باشد. با این وجود که  اتصال فیبر نوری گرانتر از DSL است اما می تواند اتصال اینترنت باند پهن نامحدود با کیفیت بالا را فراهم کند که البته برای برخی مشاغل و یا کاربران (از جمله گیمر ها) ممکن است به صرفه باشد.

مودم فیبر نوری چیست؟

یک مودم فیبر نوری به عنوان رابطی برای اتصال بین دستگاه‌های الکترونیکی و شبکه‌های اینترنتی عمل می‌کند. این مودم‌ها از جهات زیادی با مودم‌های DSL معمولی متفاوت هستند. در واقع برای انتقال سیگنال از طریق کابل های مسی انجام نشده و در عوض از کابل فیبر نوری و پچ کورد فیبر نوری استفاده می‌کند. البته مودم  فیبر نوری دارای ویژگی‌های خاصی است تا از سرعت‌های بسیار سریع‌تر شبکه‌های فیبر نوری (Fiber-To-The-Home یا FTTH) از ISP شما استفاده کند. لازم به ذکر است که در این نوع شبکه مودم شما مستقیماً به کابل فیبر نوری متصل نمی‌شود، بلکه به یک پایانه شبکه نوری (ONT) متصل می‌شود که سیگنال های فیبر نوری را به اترنت تبدیل می‌کند. بیشتر بخوانید: مودم فیبر نوری مخابرات [caption id="attachment_23464" align="aligncenter" width="696"]مودم فیبر نوری مودم فیبرنوری[/caption] همان‌طور که اشاره شد اساسی‌ترین تفاوت مودم فیبر نوری با مودم معمولی در کابلی است که به مودم وصل می‌شود.  برای استفاده از مودم معمولی نیازی به کابل‌کشی مجدد ندارید. اما برای استفاده از یک مودم فیبرنوری باید در منطقه شما کابل‌کشی فیبر نوری وجود داشته باشد. همچنین مودم فیبر نوری در دو سمت باید نصب شود و با کمک کابل­های فیبر نوری که مخصوص اینترنت فیبر نوری هستند اینترنت را از مخابرات تا منزل و یا محل مورد نظر شما قابل دسترس می‌کند.

راهنمای خرید مودم فیبر نوری

برای خرید مودم فیبرنوری به صورت تکی و عمده باید به ویژگی‌هایی توجه کنید که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد: آنتن مودم فیبر نوری: آنتن مودم از نظر تعداد و قدرت در کارایی مودم فیبر نوری تاثیر گذدار است. باید بداندی که تفاوت مودم وایرلس تک آنتن با مودم وایرلس چند آنتن سرعت انتقال دیتاست و با افزایش قدرت آنتن نیز سرعت مودم و آنتن‌دهی آن نیز بهتر می‌شود. متدوال‌ترین قدرت‌ها برابر با  2و 5 دسی بل هستند.  تعداد باند:  همان‌طور که قبلا اشاره شد مودم‌های دو بانده از دو باند فرکانسی پشتیبانی می‌کنند که این امر منجر به افزایش سرعت نسبت به مودم‌های دیگر است که طبیعتا با وجود این قابلیت قیمت مودم نیز افزایش پیدا می‌کند. سرعت وایرلس و پورت شبکه: سرعت وایرلس به سرعتی اشاره دارد که روی جعبه مودم شما به عنوان حداکثر سرعت انتقال داده نمایش داده می‌شود. مودم‌های امروزی از پورت‌های اترنت پرسرعت و پورت‌های گیگ بهره برده‌اند.  وجود پورت گیگ نسبت به پورت اترنت باعث بالاتر رفتن سرعت و کیفیت بهتر انتقال می‌شود. همچنین با توجه به نیاز شما و تعداد دستگاه‌هایی که به مودم نصب می‌شوند، تعداد پورت‌ها در مودم نیز متغیر است با توجه به این موارد مودم فیبر نوری که بتواند نیازهای معقولی را برآورده کند باید سرعت وایرلسی به میزان حداقل 300 مگابیت در ثانیه را داشته باشد. همچنین بهتر است این مودم حداقل 1 پورت شبکه گیگ داشته و از آنتن یا آنتن‌هایی با قدرت  5 دی بی بهره ببرد. بیشتر بخوانید: مودم جیبی

بهترین مودم فیبر نوری

برای انتخاب بهترین مودم فیبر نوری نیز مانند سایر مودم‌ها باید به ویژگی‌های کلیدی از قبیل سرعت و امکانات دسترسی توجه کنیم. همان‌طور که می‌دانید هواوی همواره از شرکت های پیشرو شبکه و اینترنت بوده و مودم‌های بسیاری از مناسب مصارف خانگی تا مناسب مشاغل حرفه‌ای تولید کرده است. مودم فیبر نوری هواوی FTTH  مورد تایید مخابرات ایران و برای کاربران مناسب است. در این میان انواع مودم دوبانده از برند هواوی از لحاظ امکانات و سرعت جز بهترین مودم های فیبر نوری هستند.

کابل مودم فیبر نوری

برای اتصال به مودم فیبر نوری به کابل فیبر نوری و پچ کورد فیبر نوری نیز نیاز خواهید داشت.  توجه داشته باشید که کابل مورد استفاده برای اتصال به مودم فیبر نوری باید از نوع sc-sc سینگل مود باشد. هم‌چنین می‌توانید از پچ کورد فیبرنوری sc-sc نیز استفاده کنید.

مودم فیبر نوری گیمینگ

همان‌طور که اشاره شد مودم روتر ONT امکان استفاده از سرویس‌های مختلف روی بستر فیبر نوری مانند ویدیو، Voice و دیتا را فراهم می‌کند.با این مودم روتر ها می‌توانید از سرویس‌هایی مانند IPTV و آنلاین گیمینگ بهره ببرید. بنابراین این مودم‌ها در مجموع گزینه مناسبی برای گیمینگ هستند. در این میان مودم فیبر نوری دوبانده هواوی به دلیل پینگ پایین و سرعت وایرلس بسیار خوب، انتخاب مطمئن برای گیمرهای حرفه ای می‌باشد.

راهنمای ورود به صفحه تنظیمات مودم فیبر نوری

قبل از هر چیز نیاز است که از وصل بودم مودم و اتصال کابل‌ها و روشن بودن وای فای خود اطمینان کامل داشته باشید. بعد به وای فای مودم وصل شوید. سپس به مرورگر خود بروید و آدرس 192.168.1 برای اکثر مودم‌ها و به آدرس 192.168.100.1 برای مودم‌های هواوی بروید. اگر اتصالات شما به درستی انجام شده باشد باید به صفحه‌ای ارجاع داده شوید که از شما نام کاربری userame یا account و کلمه عبور password می‌خواهد. نکته در صورتی که با وارد کردن آی پی صفحه‌ مورد نظر برای شما باز نشد احتمالا سرویس DHCP بر روی مودم فیبر نوری شما فعال نیست. در این صورت باید IP را به صورت دستی وارد کنید. برای اینکا روی آیکون وای فای دستگاه خود راست کلیک کرده و روی گزینه Open Network and Internet Setting کلیک کنید. بیشتر بخوانید: مودم همراه سپس در صفحه باز شده روی گزینه Change adaptor options کلیک کنید. در انجا به صفحه connection وارد شده اید. گزینه اترنتی را که فعال است را انتخاب و روی آن کلیک راست کرده و گزینه properties را انتخاب کنید. در صفحه بازشده Internet Protocol Version 4 را انتخاب کنید و یک آی پی ادرس در رنج 100 در فیلید IP Adress وارد کنید. (مثال  192.168.100.2) روی فیلد بعدی کلیک کنید و به گزینه های دیگر دست نزده و روی ok کلیک کنید.

آی پی مودم فیبر نوری

لازم به ذکر است که آی پی تمام مودم‌های فیبر نوری هواوی برابر است با 192.168.100.1 و اگر این آی پی برای مودم‌های دیگر عمل نکرد از آدرس 192.168.1.1 استفاده کنید.

تنظیمات وای فای مودم فیبر نوری

بعد از باز شدن صفحه تنظیمات همان‌طور که در بالا ذکر شد باید نحوه تنظیمات اینترنت فیبر نوری را از شرکت ارائه دهنده درخواست کنید. در مرحله بعد وارد قسمت WAN شوید که دو کانفینگ مشاهده خواهید کرد. کانفینگی اولیه برای اتصال به اینترنت و کانفینگی اولیه برای اتصال خط سیپ مخابرات وجود دارند. برای هر دو باید تنظیمات مخصوصی از  کانکشن را انجام دهید. در ابتدا باید کانکشن IPOE و سپس کانکشن PPPOE بسازید. برای ساخت کانکش IPOE بر گزینه new کلیک کرده و enable WAN را فعال کنید. در مرحله بعد Encapsulation ==> IPOE  و گزینه‌ی PPPOE را  انتخاب کرده و نوع Protocol را IPV4 انتخاب کنید. WAN Mode باید در حالت Route و  service type در حالت VOIP باشد. سپس Enable VLAN فعال کنید و  VLAN ID و MUT دریافتی از مخابرات را وارد کنید و  IP Acquisition Mode را در حالت static قرار دهیدو IP مخابرات را وارد کنید. سپس apply را بزنید. برای ساخت کانکشن PPPOE نیز وارد  WAN شده و گزینه‌ی new و حالت PPPOE کرده و wan mode را در حالت interent قرار دهید. Vlan id و User pass و password را وارد کنید. Lan مربوطه را انتخاب کنید. apply را بزنید. شما برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به تنظیم مودم فیبر نوری هواوی مدل HG8245H نیز مراجعه کنید. بیشتر بخوانید: مودم ADSL

انواع مودم فیبر نوری

برای تهیه مودم فیبر نوری که با مخابرات سازگار بوده و سرعت و کیفیت بالایی نیز برای شما فراهم می‌کند می‌توانید به مودم فیبر نوری هواوی، مودم فیبر نوری فایبرهوم و انواع مودم فیبر نوری دوبانده در فروشگاه برقچی مراجعه کنید.

خرید مودم پرسرعت فیبر نوری

مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HN8245Q دارای 4 پورت شبکه گیگ و قدرت آنتن دهی 5dbi است. این مودم دو بانده از پرسرعت ترین مودم های فیبر نوری بازار است. اتصال بی سیم این مودم بسیار پایدار بوده و امکان پشتیبانی از سیستم عامل‌های مختلف مانند ویندوز، مک اندروید و ios را دارد.  کاربران به راحتی می‌توانند با استفاده از گوشی هوشمند و رایانه شخصی خود به این مودم وایرلس وصل شوند. [caption id="attachment_23466" align="aligncenter" width="696"]مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HN8245Q مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HN8245Q [/caption]

قیمت مودم فیبر نوری

هنگام خرید مودم فیبر نوری توجه کنید مودم مورد نظر شما با دستگاه OLT اپراتور منطقه‌تان سازگاری داشته باشد. همچنین بهتر است مودم شما از آنتن 5 دی بی و سرعت انتقال حداقل 300 مگابیت داشته باشد. اگر مودم شما دوبانده باشد نیز پهنای باند بالا را برای شما فراهم می‌کند. همچنین برای تهیه مودم‌هایی که مناسب مخابرات هستند بهتر است به برندهایی مانند هواوی و فایبرهوم مراجعه کنید و از مودم‌های پرسرعت با پورت‌های با سرعت گیگ بهره ببرید. تمامی این موارد در قیمت مودم فیبر نوری موثر است.

سوالات متداول

برای مودم فیبرنوری چه نوع پچ کوردی بخریم؟ در بازار میتوانید سه نوع پچ کورد با کیفیت برای مودم فیبرنوری خود تهیه کنید.  1️⃣ پچ کورد فیبرنوری نگزنس SC-SC سیمپلکس سینگل .  2️⃣ پچ‌ کورد فیبرنوری هواوی SC-SC سینگل مود UPC-UPC . 3️⃣  پچ‌ کورد فیبرنوری SC-SC سینگل مود APC-UPC فرق مودم 8245h با مودم 8245c و 8546m در چیست؟ مودم 8245h هر چهار تا پورت در واحد گیگابیت اطلاعات رو منتقل میکند ولی مودم 8546m فقط یک پورت گیگابیتی دارد. مودم 8245c پورت گیگابیتی ندارد. 🔅 از لحاظ قدرت آنتن، مودم 8245h از آنتن 2 دی بی برخوردار است ولی مودم های 8245c و 8546m دارای قدرت آنتن بالاتر به مقدار 5 دی بی هستند. 🔆 تعداد پورت تلفن مودم‌های 8245h و 8245c دو عدد است ولی 8546m یک عدد دارد.