جشنواره عید تا عید
درخواست پیش فاکتور
0

کیستون شبکه نگزنس

جستجو پیشرفته
کیستون یا همان پریز شبکه یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه‌های داخلی (LAN) است. این قطعه به عنوان رابط بین کابل‌های شبکه با تجهیزاتی همچون سوئیچ شبکه، روتر، سرورها مورد استفاده قرار می‌­گیرد. کیستون نگزنس Nexans یکی از شناخته شده ­ترین برندها در زمینه تولید تجهیزات شبکه با کیفیت و دقت بالا محسوب می­‌شود. در این مقاله می­خواهیم با انواع کیستون شبکه­ برند نگزنس آشنا شده و دسته بندی­‌ها و کاربرد هر یک از این محصولات را مورد بررسی قرار دهیم.

چرا باید کیستون نگزنس بخریم؟

کیستون برند نگزنس از لحاظ محل نصب، رده بندی کاربردی و جنس بدنه در سه گروه دسته ­بندی می­‌شوند. کیستون‌های نگزنس از لحاظ محل نصب شامل: . پچ پنل‌ها . باکس های روکار (برای نصب روی دیوار) . باکس های توکار (برای نصب داخل دیوار یا باکس های کف خواب) . فیس پلیت‌ های مختلف (برای نصب روی ترانکینگ) باید این نکته را در نظر گرفت که هر کیستون شبکه نگزنس مختص یک محل نصب مشخص است و در صورت استفاده نادرست از کیستون‌­های شبکه نگزنس در محل نصب نامناسب، سیستم تجهیزات شبکه مختل خواهد شد. [caption id="attachment_22334" align="aligncenter" width="528"]چرا باید کیستون نگزنس بخریم؟ چرا باید کیستون نگزنس بخریم؟[/caption] کیستون‌های نگزنس از لحاظ رده بندی یا به اصطلاح category، در یکی از گروه های Cat5، Cat5e ،Cat6 ،Cat6A Cat7، Cat7A ، Cat8 قرار می­‌گیرند. همچنین از لحاظ جنس بدنه، کیستون‌های شبکه نگزنس به دو گروه فلزی و PVC تقسیم می­‌شوند. کیستون با بدنه فلزی زمانی که کابل­ شبکه از کنار کابل برق عبور می­‌کنند به منظور اتصال به سیم ارت مورد استفاده قرار می‌­گیرد تا مسیر عبور جریانات القایی تا چاه ارت کامل شود. یک جدول رنگی روی هر کیستون شبکه نگزنس طراحی شده که شامل دو ردیف رنگی که بیان گر Aclass و Bclass و نصب کابل شبکه روی کیستون را تسهیل می­‌کند.

خرید کیستون CAT6 نگزنس:

کیستون CAT6 یک قطعه کوچک است که پریز شبکه و کابل شبکه CAT6 را به هم متصل و در نهایت به کامپیوتر وصل می­‌شوند. کیستون شبکه CAT6 نگزنس می­‌تواند داده‌­ها را با سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه و با پهنای باند 250 مگاهرتز انتقال دهد. معمولا کیستون­‌های CAT6 نگزنس یک جدول رنگ راهنما دارند که برای اتصال کابل شبکه باید براساس آن عمل کرد. [caption id="attachment_22335" align="aligncenter" width="562"]خرید کیستون CAT6 نگزنس خرید کیستون CAT6 نگزنس[/caption]

خرید کیستون CAT6 FTP نگزنس:

کیستون CAT6 FTP نگزنس نیز مانند سایر کیستون­‌های نگزنس وظیفه ایجاد ارتباط میان کابل شبکه با تجهیزات دیگر از قبیل روترها، سوئیچ ها، کامپیوترها و غیره را دارد. استفاده از کابل­‌های دارای شیلد یا فویل بدلیل استفاده از فلز در جنس بدنه و رسانابودن، پانچ بدون نیاز به ابزار، از دیگر مشخصه‌های این کیستون شبکه FTP نگزنس می­‌باشد.

خرید کیستون CAT6 UTP نگزنس:

کیستون CAT6 UTP نگزنس از استاندارد CAT6 برخوردار هستند در نتیجه از سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند 250 مگاهرتز پشتیبانی می­‌کنند. کیستون شبکه UTP نمی‌توانند نویز و تداخل‌­های الکترومغناطیسی را به خوبی حذف کنند به همین دلیل بهتر است همراه با کابل شبکه UTP نگزنس که بیشترین سازگاری با کیستون­‌های نگزنس را دارد، مورد استفاده قرار بگیرد. کیستون­‌های UTP نگزنس از یک قسمت اصلی کیستون و یک قسمت پلاستیکی که برای پانچ کردن کابل بر روی کیستون استفاده می‌­شود، تشکیل می­‌شوند. این کیستون ها را می‌توان در پچ پنل شبکه و ترانکینگ نصب کرد.

خرید کیستون CAT6 SFTP نگزنس:

کیستون شبکه نگزنس CAT6 SFTP نیز از استاندارد CAT6 برخوردار است بنابرین می‌تواند سرعت یک گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند 250 مگاهرتز را پشتیبانی کند. کیستون شبکه SFTP از سری UTP پیشرفته‌تر هستند و می­‌توانند از تداخل نویزها جلوگیری کنند با این حال بهتر است همراه با این نوع کیستون نیز از کابل شبکه نگزنس که سازگاری بالایی با کیستون نگزس SFTP CAT6 دارد استفاده شود. قابل ذکر است که کیستون‌های SFTP نسبت به نوع UTP قیمت بالاتری دارند.

خرید کیستون CAT6 STP نگزنس:

کیستون نگزنس CAT6 STP با تمام برندهای کابل شبکه و پچ کورد های CAT6 STP که شیلد و فویل داشته باشند سازگار است. کیستون نگزنس CAT6 STP به گونه ای طراحی شده که قابل استفاده در پریز شبکه نگزنس و پچ پنل نگزنس می‌باشد. در این نوع کیستون نگزنس یک قطعه نظم دهنده وجود دارد که امکان سربندی سریع و آسان سیم را بدون نیاز به هیچ ابزار دیگری فراهم می­‌کند .

خرید کیستون شبکه CAT7 SFTP نگزنس:

کیستون شبکه نگزنس CAT7 SFTP سری پیشرفته‌تر و پر قدرت­‌تر کیستون شبکه نگزنس است. این کیستون قادر است داده ها را با سرعت بالا (10 گیگابیت در ثانیه) تا شعاع 100 متری منتقل نماید. با توجه به اینکه کابل شبکه اورجینال نگزنس پهنای باند حدود 500 مگاهرتز را پشتیبانی می­‌کند، گزینه مناسبی برای استفاده همراه با کیستون شبکه نگزس CAT7 SFTP می­­‌باشد. [caption id="attachment_36596" align="aligncenter" width="432"]خرید کیستون شبکه CAT7 SFTP نگزنس خرید کیستون شبکه CAT7 SFTP نگزنس[/caption] جنس بدنه­ کیستون شبکه نگزس CAT7 SFTP از مس است و به دلیل اینکه رسانایی مس نسبت به آلومینیوم بیش‌تر است. این نوع کیستون در شبکه های حرفه ای و شلوغ به همراه نویز بالا کاربرد بیش‌تری دارد. همچنین روکش این نوع از کیستون شبکه نگزنس از LSZH است که در هنگام آتش سوزی، شعله و دود زیادی تولید نمی‌کند.

خرید کیستون CAT8 نگزنس:

کیستون شبکه نگزنس CAT8 جدیدترین نوع کیستون تولید شده از برند نگزنس است. جنس بدنه این کیستون از فلز بوده و از سری SFTP کیستون­­‌های نگزنس است به همین دلیل سرعت انتقال داده در این نوع کیستون بسیار بالاست و برای شبکه­‌های بسیار پیچیده و حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بهتر است این نوع کیستون همراه با کابل شبکه نگزنس CAT8 مورد استفاده قرار بگیرد.

فرق کیستون نگزنس و لگراند:

کیستون‌های شبکه نگزنس نسبت به کیستون‌های شبکه لگراند قدمت بیشتری داشته و معمولا قیمت پایین‌تری دارند. به لحاظ کیفیت، بازدهی و دوام بالای محصولات هر دو شرکت شهرت بسیاری دارند اما با توجه به اینکه در پچ پنل نگزنس، کیستون و فریم از هم جدا هستند و برای استفاده باید سر هم شوند، وقت و انرژی بیش‌تری را به خود اختصاص می­‌دهد به همین دلیل نسبت به پچ پنل لگراند محبوبیت کمتری دارد. علاوه بر این در گروه پچ کوردها نیز تنوع رنگی زیاد پچ کوردهای لگراند باعث استفاده و تشخیص راحت­‌تر آن‌ها می‌شود و در نتیجه محبوبیت بیشتری نسبت به پچ کوردهای نگزنس دارند.

جمع بندی:

کیستون شبکه­ برند نگزنس از تنوع بالایی برخوردار بوده و با توجه به محل نصب، category و جنس بدنه در دسته بندی­‌های مختلفی قرار می­‌گیرند. هر کدام از انواع کیستون شبکه نگزنس با توجه به سرعت تبادل اطلاعات، نوع واکنش نسبت به تداخل نویزها و میزان رسانایی آن‌ها در برابر جریانات برق کارایی متفاوتی داشته و در انواع شبکه های ساده تا پیچیده مورد استفاده قرار می­‌گیرند.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز