درخواست پیش فاکتور
0

پاور بانک

جستجو پیشرفته
خرید پاور بانک این روزها به یک دغدغه تبدیل شده است بطوریکه استفاده از پاور بانک و لوازم جانبی دیجیتال میان افراد و مشاغل مختلف کاربرد زیادی پیدا کرده است و به ابزاری ضروری برای افراد تبدیل شده است، از طرف دیگر تنوع محصولات در بازار باعث می‌شود تا بسیاری از خریداران هنگام خرید دچار سردرگمی شوند و این سردرگمی ممکن است در نهایت باعث شود کاربر عجولانه محصولی را تهیه کنند که یا کارایی موردنظرش را ندارد، یا به خاطر قابلیت‌های مازادی که هرگز از آن‌ها استفاده نخواهد کرد، هزینه‌ی بیشتری بپردازد. بنابراین یک راهنمای خرید پاوربانک خوب می تواند شما را در خرید بهترین و کاربردی ترین پاوربانک متناسب با نیاز و مصرفتان کمک کند. بخاطر همین امر اگر برای خرید یک پاوربانک خوب نیاز به کمک دارید حتما تا انتها مقاله ی راهنمای خرید پاور بانک را با دقت مطالعه کنید. در این مقاله به این سؤال شما پاسخ خواهیم داد که باتوجه ‌به نیاز و یا بر اساس مورد استفاده‌ی مشخص، چه پاوربانکی برای هر شخص و هدف کاربردی یا ایده ال است.

تعریف پاور بانک و کاربرد آن:

پاوربانک یا شارژ همراه وسیله ای قابل حمل یا نوعی باتری یدک یا اضافی است که می توانید وسایل و دستگاه های هوشمند خود را در جاهای ضروری که دسترسی به برق شهر ندارید را مجددا شارژ کنید. مهم ترین ویژگی پاوربانک دار بودن از مدار کنترل جریان الکتریکی می باشد که باعث می شود هیچ آسیبی به دستگاه  هوشمند شما موقع شارژ کردن وارد نمیکند.

نکات و موارد زیر را قبل از خرید پاوربانک حتما مطالعه کنید:

 • انواع پاوربانک
 • ظرفیت پاوربانک
 • ابعاد پاوربانک
 • تعداد پورت خروجی پاوربانک
 • زمان شارژ پاوربانک
 • ایمنی پاوربانک
 • امکانات ویژه پاوربانک
 • انواع برند پاوربانک

انواع پاور بانک

پاوربانک‌ها انواع مختلفی دارند، اما از نظر عملکرد تمامی آن‌ها تا حد زیادی شبیه هم می باشد. این دسته‌بندی به‌ شما کمک می‌کند، باتوجه‌به نیاز  و هدف خود، پاوربانک مدنظر خود را خریداری کنید تا حداکثر بازدهی را برای شما داشته باشد. پاوربانک ها از نظر کاربرد و فناوری به‌کار برده شده در تولید آن ها، به چند دسته تقسیم شده اند.
 • پاوربانک های مخصوص تلفن های همراه هوشمند و تبلت: این نوع از پاوربانک‌ها در ظرفیت‌های مختلف و با میزان ولتاژ و جریان متناسب با گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌اند، و قدرت شارژ کردن باتری تلفن همراه را دارند. اما باید توجه داشته  باشید با این پاوربانک‌ها  لپ‌تاپ خود را نمی توانید شارژ کنید.
 • پاوربانک مخصوص لپ‌تاپ: این مدل از پاوربانک‌ها، جریان و خروجی ولتاژ متناسب با باتری‌های حجیم لپ تاپ را برای کاربر فراهم می کنند. اکثر پاوربانک‌های مخصوص لپ تاپ موجود در بازار ولتاژ ۵ ولت دارند؛ در صورتی براساس مشخصات سیستم‌تان برای شارژ باتری لپ‌تاپ، نیاز به پاوربانک با ولتاژ های ۱۶ تا ۲۰ ولت دارید.
 • پاروبانک های هوشمند: در پاوربانک‌های هوشمند، خروجی و جریان ولتاژ متناسب با نیاز باتری دستگاه قابل تنظیم می باشد و همچنین با توجه‌ به نوع و کاربرد دستگاه، شدت جریان مناسب باتری را فراهم می کند. این پاوربانک‌ها  دارای ایمنی بالاتری نسبت به سایر پاوربانک های ارزان‌تر می باشند و  گزینه ی مناسبی برای خرید پاوربانک برای کسانی که حساسیت زیادی روی ایمنی دستگاه هوشمند خود هستند، می باشند.
 • پاوربانک هی سولار یا خورشیدی: پاوربانک های سولار امان شارژ از طریق انرژی خورشیدی را برای کاربران خود فراهم می کنند. این دسته از پاور بانک ها مناسب افرادیست که مدام در حال سفر هستند و یا اکثر اوقات به برق شهری دسترسی ندارند.بابراین پاوربانک هی خورشیدی می تواند گزینه جذابی باری خرید پاوربانک باشند.

ظرفیت پاوربانک

اولین و مهم ترین عاملی که باید قبل از خرید پاور بانک به آن توجه کنید، ظرفیت پاوربانک است. ظرفیت بارزترین مشخصه یک پاوربانک است که با واحد میلی امپر ساعت (mah) نشان داده می شود. در واقع ظرفیت پاوربانک بیانگر آن است شما چندبار می توانید به وسیله پاوربانک دستگاه خود را شارژ کنید. راهنمای خرید پاوربانک قبل از خرید پاوربانک باید سه نکته ی مهم را در نظر بگیرید:
 •  باید بدانید با پاور بانک قصد دارید چند دستگاه را به صورت هم زمان شارژ کنید.
 •  اطلاع از ظرفیت دستگاه یا دستگاه‌هایی که می‌خواهید به پاوربانک وصل کنید، باتری آنها چند میلی‌آمپرساعت باید باشد.
 •  باید در نظر داشته باشید با پاوربانک چند بار می خواهید دستگاه یا دستگاهای خود را شارژ کنید.
این سه نکته، از مهم‌ترین و ضروری ترین نکاتی هستند که باید قبل از خرید پاوربانک حتما مدنظر قرار دهید. شما باید دقیقا بدانید به پاوربانک با چه ظرفیتی نیاز دارید. زیرا  نیاز هر کاربر ممکن است با کاربر دیگر متفاوت باشد. مثلا ممکن است شما باتوجه ‌به موقعیت کاری خود نیاز به پاوربانکی داشته باشید که طی روز حداقل سه بار بتواند تلفن همراه هوشمند را شارژ کند؛ درحالی‌که فرد دیگری تنها نیاز به پاوربانکی داشته باشد که بتواند گوشی هوشمند خود را تا ۵۰ درصد باتری را با آن شارژ کند. راهنمای خرید پاوربانک

محاسبه ی ظرفیت مورد نیاز برای خرید پاوربانک

همان‌طور که گفته شد، یکی از مهم‌ترین ضروری ترین عواملی که قبل از خرید پاوربانک باید به آن توجه کنید، ظرفیت پاوربانک است که با واحد میلی‌آمپرساعت یا (mAh) محاسبه می‌شود. قبل از خرید پاوربانک ابتدا باید بدانید به پاوربانک با چه ظرفیتی نیاز دارید. بنابراین در اولین قدم باید ظرفیت مورد نیاز و یا مورد مصرف خود را محاسبه کنید. اگر می‌خواهید فقط از پاوربانک برای شارژ کردن تلفن همراه خود استفاده کنید، نیاز شما با فردی که می خواهد هم‌زمان از پاوربانک برای شارژ کردن گوشی هوشمند، لپ تاپ یا تبلت استفاده کند، قطعا متفاوت خواهد بود. در ابتدای امر دستگاه‌هایی که می‌خواهید با پاوربانک باتری های آن ها شارژ شوند، مشخص کنید و  سپس ظرفیت باتری آن‌ها را با یکدیگر جمع کنید. البته لازم به ذکر است  باید در نظر داشته باشید که ظرفیت اسمی پاوربانک‌ها با نمونه‌ی واقعی یا ظرفیت واقعی آن‌ها تفاوت دارد که در ادامه مقاله به توضیح این موضوع مهم خواهیم پرداخت.

تفاوت ظرفیت اسمی و واقعی پاوربانک

یکی از مواردی که اکثر کاربران پاوربانک با آن مواجه می‌شوند و باعث سردرگمی آن ها می شود این است که ظرفیت پاوربانک با آنچه که در حین خرید و در برگه مشخصات پاوربانک نوشته یا درج شده است مغایرت دارد. باید توجه داشته باشید پاوربانک دارای ظرفیت اسمی و یک ظرفیت واقعی است. مثلا شما برای گوشی خود با باتری ۲۰۰۰ میلی‌آمپرساعت پاوربانکی با ظرفیت ۱۰٬۰۰۰ میلی‌آمپرساعت خریداری کرده‌اید انتظار دارید ۵ بار بتوانید باتری گوشی‌ خود را با این پاوربانک شارژ کنید، ولی در عمل فقط ۳ بار می‌توانید این کار را انجام دهید. ظرفیت اسمی پاوربانک، همان ظرفیتی است که در بگه مشخصات پاوربانک درج شده است. پاوربانک‌ها معمولا در عمل دو سوم ظرفیت اسمی خود قابلیت شارژدهی دارند. دلیل مغایرت ظرفیت اسمی و ظرفیت واقعی این است که میلی‌آمپرساعت، واحد اندازه‌گیری ظرفیت باتری در ولتاژ ۳.۵ ولت است. در صورتی که تلفن های همراه هوشمند در حالت عادی با ولتاژ ۵ ولت شارژ می‌شوند. به ادعای برخی از کارشناسان ظرفیت واقعی یک چهارم کمتر از ظرفیت اسمی می باشد  اما این موضوع در بعضی از برندها صدق نمیکند، زیرا برخی از آنها ادعای راندمان ۹۰ درصد را می کنند. همچنین در طول فرایند شارژ شدن باتری دستگاه یا دستگاهها، به‌دلیل مقاومت اتصالات و کابل ها، هدر رفت انرژی هم باید در نظر گرفت. اگر توجه کرده باشید، هنگام شارژ، اکثر گوشی‌های هوشمند کمی گرم می‌شوند؛ بنابراین بخشی از انرژی به‌صورت گرما به‌ هدر می‌رود. حداقل ۱۰ درصد انرژی حین شارژ هدر می‌رود و در بهترین حالت هنگام شارژ باتری بهره وری ۹۰ درصدی را هنگام شارژ باتری دراختیار خواهیم داشت. همچنین نکته ی دیگری که باید بدانید این است، اگر زمان اینکه دنبال آمپر باتری دستگاه خود باشید را ندارید، می توانید به سایت Powerbankexpert مراجعه کنید و بعد از وارد شدن به سایت و انتخاب مدل تلفن همراه خود و مشخص کردن مقدار ظرفیت پاوربانک خود به شما تعداد دفعات شارژ کردن گوشی خود را با آن پاوربانک مشخص میکند. راهنمای خرید پاوربانک همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید بعد از وارد شدن به سایت در خانه ی اول مدل گوشی خو و در خانه ی دوم ظرفیت پاوربانک را وارد می کنید و تعداد دفعاتی که پاوربانک قادر است گوشی شما را شارژ کند مشخص می شود.

ابعاد پاوربانک

 ابعاد پاوربانک یکی دیگر از مسائل مهم برای خرید پاور بانک می باشد. ضرورت این موضوع زمانی حس خواهد شد که شما برای استفاده از آن در جاهای مختلف احتیاج داشته باشید و چون پاوربانک اغلب به عنوان شارژ همراه استفاده می شود و مدام باید حمل شود قطعا وزن و اندازه پاوربانک فاکتور مهمی برای خرید پاوربانک محسوب می شود. راهنمای خرید پاوربانک ظرفیت پاوربانک با وزن و اندازه آن ارتباط مستقیمی دارد، یعنی هرچه ظرفیت پاوربانک بیشتر شود وزن و اندازه آن هم به تناسب افزایش می یابد و بالعکس.

تعداد پورت خروجی پاوربانک

مورد دیگری که  برای خرید پاوربانک باید به آن توجه کنید، تعداد  پورت های خروجی یک پاوربانک است. خروجی پاوربانک همان درگاه یو اس بی (USB) روی پاوربانک است که شما می توانید بوسیله یک کابل شارژر دستگاه یا گوشی هوشمندخود را شارژ کنید. همچنین اگر شما می خواهید بیش از یک دستگاه را با پاوربانک شارژ کنید، باید پاوربانکی با چند پورت خروجی تهیه کنید. راهنمای خرید پاوربانک

زمان شارژ پاوربانک

مورد مهمی که اغلب افراد حین خرید پاوربانک از آن غافل می شوند، زمان یا سرعت شارژ شدن باتری خود پاوربانک است. لازم به ذکر است بسیاری از پاوربانک‌ها با کابل USB به ‌راحتی شارژ می‌شوند. ولی برخی پاوربانک‌ها  هم هستند که باید ساعت‌ها زیر شارژ بمانند تا کاملا باتری آن‌ها شارژ شود. قطعا این وضعیت  زیاد مورد پسند بسیاری از کاربران نیست. یکی از دلایلی که باعث می‌شود برخی پاوربانک‌ها خیلی کند شارژ بشوند، ولتاژ ورودی ۵ ولتی آن‌ها است. بنابراین هنگام خرید پاوربانک درکنار بررسی توانایی فست شارژ یا همان شارژ سریع گوشی‌های هوشمند، به فناوری‌های به کار رفته در شارژ سریع باتری درون پاوربانک نیز توجه فرمایید. همچنین نکته ای که باید گفته شود سرعت شارژ دستگاه شما توسط پاوربانک می باشد که به خروجی ولتاژی که پاوربانک ارائه می دهد و برخورداری پاوربانک از تکنولوژی فست شارژ بستگی دارد و از جمله عواملی است که در خرید پاور بانک به آن باید توجه کنید. راهنمای خرید پاوربانک

ایمنی پاوربانک

از جمله نکات مهم در انتخاب و خرید پاوربانک، دقت به استانداردها و نکات ایمنی این دستگاه می باشد. در کل یک پاوربانک استاندارد باید تمامی نکات و عوامل ایمنی زیر را داشته باشد:
 • بیش از حد شارژ شدن (Over Charge Protections): این قابلیت باعث می شود وقتی شارژ پاوربانک شما کامل شد، جریان شارژ قطع می شود و مانع از ادامه شارژ می شود و از آسیب به پاوربانک و لاتری آن جلوگیری می کند.
 • حفاظت در برابر گرمای بالا (Over Heat Protection): مانع گرم شدن بیش از حد پاوربانک می شود و هرگاه دمای پاوربانک بیش از حد مجاز شد تمامی جریان های ورودی و خروجی پاوربانک را قطع می کند تا دمای دستگاه به حالت عادی برسد.
 • حفاظت در برابر ولتاژ بیش از حد نرمال (Over Voltage Protection): این مورد هرگاه ولتاژی بیش از حد مجاز وارد پاوربانک شما شود سریعا جریان ورودی به دستگاه شما را قطع می کند.
 •  حفاظت در برابر اتصال کوتاه (Short-Circuit)
 • حفاظت در برابر شدت جریان بیش از حد (Over Current Protection)
راهنمای خرید پاوربانک

امکانات ویژه ی پاور بانک

با پیشرفت مداوم تکنولوژی شاهد اضافه شدن قابلیت های جدید و کاربردی تر در دستگاهای دیجیتال هستیم. بنابراین پاوربانک هم از این قائده مستثنا نیست و روز به روز قابلیت ها و ویژگی های جدیدی به این دستگاه افزوده می شود که آشنا شدن با این قابلیت ها برای خرید پاوربانک امری ضروری می باشد که به صورت خلاصه برای شما عزیزان تشریح می کنیم:
 • Voltage Boost: با داشتن این تکنولوژِی می توانید دستگاه خود و هم خود پاوربانک را سریعتر شارژ کنید.
 • Power IQ: جذاب ترین تکنولوژی موجود در پاوربانک که به طو خودکار آمپر ورودی به گوشی شما را شناسایی می کند و در بر اساس همان مقدار گوشی شما را شارژ می کند. تکنولوژی Power IQ به یقین یکی از فاکتور هایی است که ارزش خرید پاوربانک را چندبرابر می کند.
راهنمای خرید پاوربانک
 • Multi Protect: مولتی پروتکت تراشه ای هوشمند است که باعث افزایش دو چندان پاوربانک می شود و کار اصلی این تراشه فراهم کردن کلیه ی موارد ایمنی پاوربانک که پیش تر درباره آن  در قسمت  قبل صحبت کردیم، می باشد. بنابراین مولتی پروتکت از جمله مهم ترین امکاناتی است که هنگام خرید پاوربانک باید به آن توجه کرد.
راهنمای خرید پاوربانک
 • Pass Through: این قابلیت باعث می شود پاوربانک و گوشی یا دستگاه هوشمند شما همزمان با هم شارژ می شوند. قابلیت این تکنولوژی زمانی به کار می رود که یک پریز برق در دسترس هست و شما می خواهید همزمان هر دو دستگاه را شارژ کنید.

انواع برند پاوربانک:

مهم ترین نکته هنگام خرید پاور بانک توجه به برند پاوربانک است، زیرا در بعضی مواقع فکر می کنید اگر پاوربانک ارزان بخرید  سود کردید اما باید بگوییم که در اشتباه هستید، چون قطعا  هزینه کم  در دراز مدت باعث آسیب های جدی به تلفن همراه  شما و … می اورد. پس قیمت پاور بانک هیچگاه اولویت اول شما نباید باشد ممکن هست شما به دنبال برندی باشید که همه ی فاکتورهای یک پاوربانک خوب را که در این مقاله گفتیم داشته باشد، اما به طور دقیق نمی توان گفت کدام برند بهترین پاور بانک را دارد، زیرا هر برند در یکی از ویژگی ها کیفیت بالاتری دارد. احتمالا شما هم به دنبال چند برند خوب پاور بانک هستید که ما در مقاله راهنمای خرید پاور بانک تعدادی از بهترین برندهای موجود در بازار را به شما معرفی کرده ایم:

پاور بانک لینکومن 5000mAh مدل jokul 52

راهنمای خرید پاوربانک

ویژگی‌های پاور بانک لینکومن 5000mAh مدل jokul 52 :

 1. ابعاد : 3.30 × 14.73 × 9.14 cm
 2. وزن : 0.15 kg
 3. رنگ : سفید
 4. باتری : 5000 میلی آمپری لیتیوم یونی
 5. ولتاژ ورودی : 5.0 ولت
 6. سازگاری با : iPhone، iPad، تلفن های هوشمند Android، همه دستگاه‌های دیجیتال
 7. نشانگر LED : دارد
 8. شرکت سازنده : Linkcomn
 9. قیمت : 210/000 تومان

پاور بانک راو پاور RP-PB172 ظرفیت 20000

راهنمای خرید پاوربانک

ویژگی‌های پاور بانک راو پاور RP-PB172 ظرفیت 20000:

 1. محدوده ظرفیت واقعی: بیشتر از 15 هزار میلی‌آمپر‌ساعت
 2. پشتیبانی از فناوری شارژ سریع کوالکام (QC): دارد
 3. کلاس وزنی: سنگین|بیشتر از 400 گرم
 4. شدت جریان خروجی: 3.0 آمپر
 5. تعداد درگاه خروجی: 3 عدد
 6. دارای صفحه نمایش

پاور بانک تی پی لینک مدل TL-PB5200

راهنمای خرید پاوربانک ویژگی‌های پاور بانک تی پی لینک مدل TL-PB5200:
 1. محدوده ظرفیت: 5 تا 10 هزار میلی‌آمپر‌ساعت
 2. شدت جریان خروجی: 2.4 آمپر
 3. تعداد درگاه خروجی: 1 عدد
 4. فناوری: پاور IQ
 5. قیمت: 250.000 تومان

 پاوربانک شیائومی Mi Power Bank 3 - PLM12ZM

راهنمای خرید پاوربانک ویژگی های پاوربانک شیائومی Mi Power Bank 3 - PLM1
 1. کلاس وزنی:سنگین|بیشتر از 400 گرم
 2. محدوده ظرفیت:5 تا 10 هزار میلی‌آمپر‌ساعت
 3. شدت جریان خروجی:2.4 آمپر، 2.5 آمپر
 4. تعداد درگاه خروجی:2 عدد
 5. قابلیت های ویژه:تکنولوژی Quick Charge 3.0
 6. قیمت: 350.000 تومان

 پاوربانک ای دیتا مدل PT100 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

راهنمای خرید پاوربانک ویژگی های پاوربانک ای دیتا مدل PT100 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت:
 1. کلاس وزنی:معمولی|200 تا 400 گرم
 2. محدوده ظرفیت:10 تا 15 هزار میلی‌آمپر‌ساعت
 3. شدت جریان خروجی:1.0 آمپر، 2.1 آمپر
 4. تعداد درگاه خروجی:2 عدد
 5. پشتیبانی از فناوری شارژ سریع کوالکام (QC):دارد
 6. پشتیبانی از فناوری شارژ سریع Power Delivery (PD):ندارد
 7. قابلیت های ویژه:شارژ ایمن (MultiProtect) ، امکان شارژ تبلت (با شدت‌جریان 2.0 آمپر و بالاتر) ، دارای چراغ قوه
 8. قیمت: 300.000 تومان

جمع بندی

در مقاله راهنمای خرید پاوربانک سعی کردیم که شما را با تمام جنبه های ضروری و کاربردی که در مورد پاور بانک باید بدانید، آشنا کنیم و بصورت خلاصه و مفید در این مقاله و با توجه به جدید ترین مطالب توضیحاتی بدهیم تا شما دچار سردرگمی نشوید و هنگام خرید پاوربانک بهترین و مناسب ترین گزینه ممکن برای پاوربانک را انتخاب کنید. اگر بخواهیم بطور خلاصه بگوییم، هنگام خرید پاوربانک در وهله ی اول به برند آن، سپس به نکات ایمنی و استانداردهای لازم و در آخر  قیمت پاوربانک را مدنظر داشته باشید. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات مناسب و مفیدی درباره ی خرید پاوربانک دریافت کرده باشید و امیدواریم  که شما را با بهترین و کاربردی ترین نکات در حیطه پاوربانک آشنا کرده باشیم.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز