درخواست پیش فاکتور
0

سوئیچ سیسکو سری نکسوس Nexus

با خرید سوئیچ سیسکو نکسوس Nexus به محصولات یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سوئیچ شبکه یعنی سیسکو دسترسی خواهید داشت. خوشبختانه این سری هم تنوع زیادی در محصولات خود دارد و شما می‌توانید مطابق با نیاز شرکت یا کسب و کار خود سوئیچ مناسب را خریداری کنید. در واقع این سری سوئیچ سیسکو به رفع نیاز شبکه‌های محاسباتی یا ذخیره موازی کمک می‌کنند و شما می‌توانید فعالیت‌های تجاری خود را با این سری از تجهیزات شبکه گسترش دهید.

سوئیچ سیسکو سری نکسوس Nexus چیست؟

سوئیچ‌های سری Nexus سیسکو سوئیچ شبکه ماژولار و پورت ثابت هستند که برای مرکز داده طراحی شده‌اند. سیسکو سوئیچهای سری Nexus را در 28 ژانویه 2008 معرفی کرد. سوئیچ‌های نکسوس فریمور (frameware) یا سیستم عامل ماژولار NX-OS را  اجرا می‌کنند. سیستم عامل NX-OS در مقایسه با سیستم عامل معروف Cisco دارای برخی ویژگی‌ها برای دسترسی بالاتر است. این سیستم عامل برای اترنت 10 گیگابیتی با چگالی بالا بهینه شده است و برای اجرا در دیتاسنترهای حساسی مناسب است که تحمل خطا و قابلیت اطمینان در آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند. این سری در خط تولیدهای گوناگونی تولید شده است که عبارت‌اند از:

سوئیچ مجازی Nexus 1000v

توسعه دهنده سیستم عامل Nexus 2000

سری Nexus 3000

سوئیچ Nexus 4001 IBM Blade Center

سری Nexus 5000

سری Nexus 6000

سوئیچ های مرکز داده مدولار سری Nexus 7000

سری Nexus 9000

ویژگی‌های سوئیچ سیسکو سری نکسوس Nexus

سوئیچ سیسکو سری نکسوس Nexus

نرم افزار و سخت افزار سوئیچ سری نکسوس اجازه نظارت بر مدیریت هویت و دسترسی (IAM) را می‌دهد تا سطوح دسترسی به برنامه‌ها و داده‌ها را از طریق زیرساخت‌های کاملاً همگرا تعیین کنند. سوئیچ‌های نکسوس Nexus زیرساخت سوئیچینگ سریع و قابل اعتماد را در دسترس قرار می‌دهند و در نتیجه برای محیط مجازی در نسل بعدی مراکز داده کارایی بالایی خواهد داشت. این سوئیچ‌ها عملیات مداوم سیستم و آزادی جابجایی، یکپارچه سازی ورودی/خروجی و همچنین قابلیت‌های پیشرفته شبکه، مانند در دسترس بودن بالا، ارتقاء نرم افزار در سرویس بدون ضربه (ISSU) و غیره را ارائه می‌دهند. این سری دارای ویژگی‌های زیر است.

VPC: با این ویژگی لایه پروتکل STP دیگر لینکی را بین سوییچ‌ها بلاک نمی‌کند و قطع شدن فیزیکی لینک و یا Down شدن سوییچ‌ها، هیچ وقفه‌ای در شبکه ایجاد نمی‌کند.

Fabric Path: با این ویژگی می‌توان ویژگی‎های روتینگ در لایه 3 نظیرLoad Sharing ،Equal Path را به لایه 2 منتقل کرد.

OTV: این ویژگی بین دیتاسنترهای مختلف ارتباط لایه دو فراهم می‌کند.

LISP: با این قابلیت به هر گره در شبکه یک آدرس دوم تخصیص داده خواهد شد.

FEX: امکان اعمال سیاست‌ها، پیکربندی‌ها و دیگر امکانات سوئیچ‌ از راه دور توسط توسط FEX یا Fabric Extender فراهم می‌شود.

خرید سوئیچ سیسکو نکسوس Nexus

برای خرید سوئیچ سیسکو نکسوس Nexus بهتر است با کارشناسان فنی برقچی در ارتباط باشید تا با راهنمایی آن‌ها انتخاب بهتری داشته باشید. توجه داشته باشید این سوئیچ‌ها تنوع بالایی دارند و شما باید متناسب با نیاز خود سوئیچ را انتخاب کنید.

قیمت سوئیچ نکسوس Nexus

این سوئیچ ها به علت قابلیت بالایی که دارند از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند. به طور کلی، قیمت سوئیچ‌های موجود در بازار از 50 میلیون تومان به 400 میلیون تومان هم می‌رسد.

جمع‌بندی

سوئیچ سیسکو سری نکسوس Nexus با قابلیت یکپارچه سازی ذخیره سازی داده و خدمات شبکه به ویژه برای مراکز داده بسیار محبوب شده است. همان‌طور که اشاره شد این سری  دارای تنوع بسیاری از سوئیچ‌ها است که برای نیازمندی‌های مختلف انواع مراکز داده  مناسب هستند. همچنین در این مقاله آموختیم که ویژگی‌های سطح بالای سیستم عامل این سری مانند  VPC، Fabric Path، OTV،LISP و  FEX  به دسترسی و کنترل پیشرفته در لایه های شبکه کمک می‌کند.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز